Laupäeval, 10. novembril kohtusid Olybet Eesti-Läti Korvpalliliigas sel hooajal juba teist korda AVIS UTILITAS Rapla ja Betsafe Jurmala. Mõlemad mängud kulgesid põnevalt ning võitja selgitati alles mängu viimastel minutitel, kuid kahjuks tuli mõlema mängu puhul just Rapla korvpallimeeskonnal tunnistada vastaste paremust. Sel korral kuulus Jurmalale võit numbritega 67:60.

Kui eelmises Jurmalaga mängus 7. oktoobril sai Ervins Jonats esimesel poolajal tõsiselt vigastada, siis nüüd kuu hiljem oli ta esmakordselt taas väljakul just eelmise kodumeeskonna vastu. Loodetavasti saab Jonatsi jaoks siit edasi ainult paremaks minna ning järgmistes mängudes saab ta veelgi enam meeskonda aidata.

Mängust:
AVIS UTILITAS Rapla algviisikud alustasid kapten Rain Veideman, Hunter Mickelson, Indrek Kajupank, Dominique Hawkins ja Sven Kaldre. Esimest veerandit alustasid paremini pigem vastased, kes neli minutit enne veerandaja lõppu olid juhtimas kaheksa punktiga 13:5. Veerandaja lõppedes olime jõudnud vähendada vahe neljale punktile 11:15.

Teist veerandit alustas Hawkins tabavate vabavisete ning kahesega, mille järel oli seis viigis 15:15. Tasavägine mäng jätkus terve veerandaja vältel ning esimese poolaja lõppedes olid vaid ühe punktiga juhtimas lätlased 31:30.

Kolmas veerand algas samuti tasavägiselt, kuid juba kaks minutit peale veerandaja algust alustasid vastased 12:0 vahespurti, mille järel oli neil nüüd senise mängu suurim edu kümme punkti 45:35. Suuremaks seda siiski kasvatada ei õnnestunud ning vaheajale läksime seitsmepunktise kaotusseisuga 41:48.

Otsustavat veerandit alustas Kaldre kohe kolmesega ning vahe oli nüüd vaid neli punkti. Esimene pool veerandist kasvas järjest enam lootus, et Raplal on veel reaalsed võimalused mäng võita. Neli minutit enne mängu lõppu hakkas vahe jälle kasvama ning vastaste kahe tabava kahese järel olime taga üheksa punktiga 50:59. Uus lootus tuli aga poolteist minutit enne mängu lõppu, kui Kaldre tabas kolmese ja vahe oli vaid viis punkti. Sellele järgnes kohe ka Hawkinsi kahene ning üks tabav vabavise, mis vähendas meie kaotusseisu vaid kahele punktile 60:62. Kahjuks jäid need ka meie jaoks selle mängu viimasteks punktideks. Lätlased tabasid veel kahese ja kolm vabaviset ning lõpuvile kõlades tuli meil vastu võtta kaotus numbritega 60:67.

Meie resultatiivseimad olid Dominique Hawkins (21p, 5lp, 3rs), Sven Kaldre (17p, 5lp, 4rs) ja Indrek Kajupank (12p).

Järgmine mäng tuleva nädala reedel, kui kodusaalis läheme vastamisi Tartu Ülikooliga. Näeme saalis!