Laupäeval, 24. novembril läksid Olybet Eesti-Läti Korvpalliliigas sel hooajal esmakordselt vastamisi AVIS UTILITAS Rapla ja BC Valga-Valka/Maks&Moorits. Mäng toimus taaskord Rapla asemel Haapsalus, kus varasemal kahel korral on Raplal õnnestunud võidupunktid kirja saada. Esimene mäng Haapsalus oli just Valga meeskonna vastu, mille Raplal õnnestus napilt kahe punktiga võita. Sel korral maksis Valga valusalt selle eest kätte ning suutis ülipõneva mängu lõpu enda kasuks keerata ja mäng võita 83:81.

Mängust:
AVIS UTILITAS Rapla poolelt alustasid algviisikus Rain Veideman, Hunter Mickelson, Indrek Kajupank, Dominique Hawkins ja Sven Kaldre. Kuigi saal oli sel korral teine, siis oli tegemist ikkagi meie kodumänguga ja fännid alustasid meeskonna toetamist esimese korvini seismise ja plaksutamisega. Tuli küll poolteist minutit oodata, kuid Mickelsoni pealtpanek oli seda väärt. Sellele järgnes tasavägine veerandaeg, mille napilt kahe punktiga võitis Rapla korvpallimeeskond 25:23.

Ka teine veerandaeg kulges põnevalt punkt-punktis mänguga, kus igale meie korvile oli vastastel kohe vastus olemas. Suurima eduseisuna suutsime veidi vähem kui minut enne veerandi lõppu minna juhtima nelja punktiga 44:40, kuid ka sellele vastas Valga kahese ning tabava vabaviskega. Kaotasime veerandi ühe punktiga 19:20, kuid olime kohtumist jätkuvalt juhtimas 44:43.

Peale poolaja vaheaega sai mängu märgatavalt paremini käima Valga meeskond, kes tabas kohe valusa kolmese ning seejärel veel kahese. Meie korvidele vastasid nüüd vastased mitme järjestikuse korviga ja vahe hakkas meie kahjuks kasvama. Kolmanda veerandaja kaotasime 26:16 ning olime nüüd kaotusseisus üheksa punktiga 60:69.

Viimast veerandi alustasime küll tagaajajana, kuid vahe ei olnud veel nii suur, et oleksime saanud alla anda. Igal mängijal ja igal fännil tuli nüüd veelgi kõvemini pingutada. Varemgi pingelistes mängu lõppudes head mängu näidanud Hawkinsil õnnestus ka sel korral meie kaotusseisu vähendamist alustada. Teda toetasid tabavate visetega Mickelson, Veideman, Kajupank ja Kaldre ning saime juba vahe vaid nelja punkti peale 78:82. Kümme sekundit enne mängu lõppu oli Kaldrel veel võimalus teenida kerged kaks punkti, kuid kahjuks korvi alt vise ei tabanud. Vastased tabasid ühe vabaviske ning mõned sekundid enne mängu lõppu tabas Hawkins veel kolmese. Mängu võitmiseks sellest aga enam ei piisanud ja vastu tuli võtta valus kahepunktine kaotus 81:83.

Meie resultatiivseimad olid Dominique Hawkins (16p, 2lp, 6rs), Rain Veideman (15p, 5lp, 6rs) ja Indrek Kajupank (14p, 5lp, 1rs).

Nüüd on koondise tõttu mängudes väike paus ning järgmine mäng on alles 8. detsembril, kui võõrsil läheme vastamisi meie suure sõbra ja rivaali Pärnu Sadamaga. Näeme saalis!