Eile, 17. märtsil kohtusid Tartu Ülikooli spordihoones Alexela Korvpalli Meistriliiga teisel kohal astsev Tartu Ülikool ning kolmandat kohta hoidev AVIS UTILITAS Rapla. Põhiturniiril oli see meeskondade jaoks viimane omavaheline mäng. Kuigi Rapla osutas väga visa vastupanu ning tuli mitmel korral ootamatult mängu tagasi, siis sel korral näitas Tartu mängu lõpus paremaid oskusi ning võitis 77:65.

Mängust:
AVIS UTILITAS Rapla algviisikus jooksid väljakule Gert Dorbek, Domagoj Bubalo, Indrek Kajupank, Dominique Hawkins ja Sven Kaldre. Mängust jäi vigastuse tõttu täielikult kõrvale ameeriklane Nolan Cressler.

Peale esimest mänguminutit õnnestus Tartul kasvatada väike edu 9:4, kuid juba veidi vähem kui kuus minutit enne veerandi lõppu oli seis viigis 9:9. Sellele järgnes aga Tartu 7:0 vahespurt, millele omakorda järgnes Rapla 8:0 spurt. See tähendab, et Rapla oli veidi vähem kui kaks minutit enne veerandi lõppu juhtimas 17:16. Kahjuks tabasid veel enne veerandi lõppu kaks vastaste kolmest ning esimese veerandi võitis ikkagi Tartu Ülikool 22:17.

Tartu jätkas uuel veerandil hea hooga ning täiendas kiirelt oma edu nelja punktiga ning oli nüüd juhtimas üheksa punktiga 26:17. Vahepeal õnnestus Hawkinsil tabada kahene, kuid sellele vastas Tartu 7:0 spurdiga ning jätkas mängu juhtimist 33:19. Järgnevad kaks minutit skoor ei muutunud, kuid siis tabas taas tartlaste kahene ja vahe oli 16 punkti. Rapla ei andnud aga ikka veel alla ning tänu Dorbeku ja Hawkinsi korvidele tehti 7:0 vahespurt. Pool minutit enne veerandi lõppu oli vahe nüüd vaid üheksa punkti, aga vastaste leegionäril õnnestus ikkagi veel üks kolemene panna ja esimese poolaja järel olime taga 12 punktiga 28:40.

Kolmas veerand algas Rapla kahe tabava vabaviske ja kahe kahesega, mis vähendas kaotusseisu vaid kuuele punktile 34:40. Järgnes vastaste kahene ning sellele otsa kohe meie kolmene. Pingeline mäng jätkus. Kaks ja pool minutit enne veerandi lõppu tegi aga Tartu 9:0 vahespurdi ja juhtis kolmanda veerandi järel 63:46.

Viimast veerandit alustas Rapla jälle hästi – Kaldre ja Bubalo kahesed vähendasid vahe 13 punktile. Ameerika mäed aga jätkusid ning Tartu vastas kahe kolmesega, millele Ilves vastas omakorda kahesega. Seis oli kodumeeskonna kasuks 69:52. Taas sai kaks minutit näha mängu, kus kummalgi võistkonnal ei õnnestunud ühtegi korvi saada. Kui mängida oli jäänud veel veidi vähem kui kuus minutit, siis tabas lõpuks Voolaiu kahene. Tabasid ka vastaste kaks vabaviset, aga siis juhtus midagi täiesti ootamatut – Rapla tegi spurdi 11:0, millest kuus punkti tõi Dorbek vabavisetega. Vahe oli nüüd vaid kuus punkti 71:65. Kuigi olime toonud mängu lõppu pealtvaatajate jaoks palju põnevust, siis kujunesid viimased kaks minutit meie jaoks väga keeruliseks ning Tartu 6:0 spurdi järel tuli vastu võtta kaotus 65:77.

Meie resultatiivseimad olid Dominique Hawkins (18p 5lp) ja Gert Dorbek (13p, 10rs).

Järgmine mäng täpselt nädala pärast, kui võõrsil kohtume G4S Noorteliigaga.