OlyBet NKL II divisjonis väljateenitud hõbemedalid riputati meile kaela küll 30. märtsil aga ometi ei tähendanud see meile veel hooaja lõppu.

Paremuselt esimesed kolm naiskonda said võimaluse osaleda ka NKML play-offides, et selgitada välja Eesti Meister naistekorvpallis. Esimese (OSK) ja kolmanda (KK Tallinn) positsiooni saavutanud naiskonna erinevatel põhjustel play-offides mängimise loobumise tõttu, tuli Payless Rapla vastaseks veerandfinaalis Keila KK naiskond. Võitja selgub kahe mängu kokkuvõttes ning poolfinaalis ootab ees otse poolfinaali pääsenud Tallinna Ülikooli naiskond.

Esimene mäng peeti eile, algusega kell 14:30 Keila Tervisekeskuses. Keila KK naiskond saavutas NKL II divisjonis KK Tallinn naiskonna järel auväärse neljanda koha ning keegi Rapla naistest ei läinud eile sellele mängule nii-öelda mütsiga lööma. Naiskond oli valmis tasavägiseks mänguks, sest just seda oli Keila naiskond Raplale põhihooajal kahel korral pakkunud. Mitmed Rapla naiskonna mängijad pidid sellelt mängult erinevatel põhjustel kõrvale jääma ning nii sõideti Keilasse kaheksakesi.

Esimene veerand oli Rapla naiskonna jaoks edukas. Hea alguse tõttu mindi mängu 10:0 juhtima. Veerandaja lõpuks oli vahe küll väiksem aga Rapla võitis selle siiski (17:12). Teisel veerandil suudeti edu kasvatada veelgi ning see tõi poolajaks võidu Payless Raplale 41:25. Kolmandal veerandil tegi teravama alguse aga Keila naiskond  ning selle veerandaja võit kuuluski Keilale 21:14. See tähendas, et viimast veerandit alustasid Rapla naised 55:46 eduseisus. Viimasel veerandil tabas Payless Rapla aga jälle vastastest tunduvalt paremini ning esimese veerandfinaali lõplikuks seisuks kirjutati protokolli 80:61 võit Payless Rapla naiskonnale.

Payless Rapla poolelt said nii-öelda käe valgeks kõik Keilasse sõitnud mängijad. Enim punkte tõid Kaia Milling (17p, 8lp, 5rs, 5vl) ja Katarina Tamm (17p, 6rs, 4vl). Kadri Kruusimägi lisas 12p, Karin Lipstuhl lisas 10p ja 10lp, Reelika Laes tõi samuti 10p, Kaari Kamp ja Brit Aller lisasid kumbki 6p ning Brit Alleri vastu tehti ka 8 viga ning Erle Jaanus sai kirja 2p. Statistikast tooks veel välja pallikaotuste ja vaheltlõigete üldise arvu. Rapla kaotas palli 9 korral, vastaste 23 vastu ning vaheltlõikeid sooritati 19, Keila 6 vastu.

Järgmine ning NKML finaalturniirile pääsu otsustav mäng peetakse juba homme, 17.aprillil, kell 19:00 Alu Spordihoones. Tule ela meile kaasa ning lõpetame kodusaali hooaja võidukalt!