Avis Utilitas Rapla saab nüüd avalikult kinnitada esimese mängija 2019/2020 hooajaks – Rapla KK kasvandik Gregor Ilves jätkab meeskonna mängujuhina ka sel sügisel.

20-aastane Ilves on Rapla süsteemis mänginud kogu senise karjääri ja ehkki tema vastu tunti huvi ka mujalt, otsustas mängumees siiski koduklubis jätkata. „Mul oli väga hea meel, kui ka mu enda klubi siiski minu jätkamise vastu huvi tundis, ehkki jah, ühendus oli ka mõne teise Eesti klubiga. Eelmisel hooajal sujus koostöö nii juhtkonna kui peatreeneriga Raplas väga hästi ja olin rahul, et mulle usaldati mängus ka üha suuremat rolli. Tuleval hooajal on minu eesmärk veel rohkem mänguminuteid saada, neid maksimaalselt väljakul ära kasutada ning üha rohkem ennast pildile mängida.”

„Mul on väga hea meel, et meil õnnestus Gregor veel vähemalt üheks hooajaks Raplas hoida,“ sõnas mängija jätkamise kohta klubi juht Jaak Karp. „Ta tõestas kogu eelmisel hooajal, iseäranis aga play-offides meile küllaga, et on väärt inimene nii väljakul kui väljaku kõrval. Me teame teda ja tema võimeid Raplas hästi ja usume, et tal on võimalik järgmisel hooajal meiega arengus suur samm edasi astuda.“

Selgi suvel on Ilves seotud U20 koondisega, kellega treeninud kokkukutsumisest saadik koondise peatreeneri Aivas Kuusmaa käe all. Ta on läbinud sõela osalemaks ka 5. ja 6. juulil toimuvates maavõistlusmängudes Läti U20 koondise vastu, mis toimuvad Tallinnas Audentese Spordikeskuses ja Pärnumaal Paikuse Spordikeskuses. U20 koondise suve olulisim sündmus on 12.-21. juulil Portugalis toimuvad B-divisjoni Euroopa Meistrivõistlused.

Eelmisel hooajal mängis Gregor Ilves Eesti-Läti liigas keskmiselt veidi vähem kui 17 minutit ja teenis selle ajaga keskmiselt 5,27 punkti, võttis maha 1,97 lauapalli ja andis 2.57 korvisöötu. Eesti korvpalli meistriliigas mängis ta keskmiselt 23,5 minutit ning tõi selle ajaga meeskonna statistikasse 5,75 punkti, 3 lauapalli ja 4,25 resultatiivset söötu.