AVIS UTILITAS Rapla meeskond sai täna õhtul oma korvpallinädalale teise kodumänguga joone alla tõmmata. Külla sõitnud Läti Ülikooli meeskonna vastu liigset külalislahkust üles ei näidatud ning võeti nädala teine kindel võit, 80:54.

Kohtumise mängupilt oli seekord üsna ühekülgne, sest Rapla asus mängu juhtima ning seejärel kuni lõpuvileni initsiatiivi käest ei andnudki. Tasavägisust jagus vaid kuni skoorini 3:2 – siis tõi Chris Tawiah Raplale järjestikustest rünnakutest 8 punkti, külalised suutsid vastata vaid 2 punktiga, ning skoor veerandi keskpaigaks 11:4. Korraks õnnestus lätlastel seejärel veel tempo üles saada ning 8:11 sappa jõuda, kuid Rapla peatas selle siis otsustavalt, võttes avaveerandi võidu 17:8. Teiselgi veerandil jätkati juba sisse seatud tempos enesekindlalt, külalistele suurt võimalust andmata. Neljandiku võitis Rapla 24:16, poolaja seega 41:24.

Poolajapaus mängu märkimisväärset muutust ei toonud. Üsna kiirelt jõudis punktivahe 20-ni ning jäi sinnapaika ka püsima. Kolmanda veerandi esimeses pooles suutis Läti Ülikool küll minispurdi teha ning 15 punktile jõuda, 32:47, kuid siis pani kodumeeskond külalistele taas piiri peale ning vahe kasvas uuesti. Rapla suurim eduseis, 26 punkti, tuli esimest korda veidi enne kolmanda veerandi lõppu, kui Montae Glenni vise tabloole 58:32 seadis, kuid sellest õnnestus Läti Ülikoolil siiski veidi lähemale hiilida. Kolmanda veerandi lõppskoor 61:39. Mängu viimasel neljandikul mängitas Rapla peatreener omajagu ka meeskonna noorimaid mängijaid, kuid sellest hoolimata vahe alla 20 punkti enam ei läinudki. Lõpusireen kuulutas Rapla nädala teist kodusaalivõitu, seekord skooriga 80:54.

Kodumeeskonna silmapaistaim esitus tuli täna Montae Glennilt, kes taas topeltduubliga esines – seekord 13 punkti ja 14 lauapalli. Sama palju punkte lisas ka Chris Tawiah, kellelt veel 5 lauapalli ja 2 vaheltlõiget. Võrdselt 11 punkti tõid Sven Kaldre ja Devaugntah Williams. Läti Ülikooli poolel esines täna kahekohalise punktisummaga vaid Artis Arnitis, kes panustas meeskonna tulemusse 17 punkti ja 2 lauapalliga.

AVIS UTILITAS Rapla järgmine kohtumine peetakse täpselt nädala pärast, 14. detsembril kell 17, mil Riias võtab meeskonna vastu Läti korvpalli lipulaev ja valitsev meister Riia VEF. Sellele järgneb väike jõulupuhkus, sest detsembri viimane kohtumine peetakse alles peale püho, 28. detsembril. Jõulude ja aastavahetuse vahel ootab meeskond kõiki kodusaali, kus saame laupäeval kell 17.00 tervitada Tallinna Kalev/TLÜ-d.