Eile õhtul toimus Sadolin Spordihoones tavalisest teistsugune kodumäng, kui vastastena olid Ameerikast kohal palju kõneainet tekitanud perekond Ballid koos nende loodud JBA USA meeskonnaga. Showmängu võit läks külalistele numbritega 135:123, kuid pealtvaatajad said igal juhul väga vinge korvpallielamuse – sai näha tunduvalt ameerikalikumat ja eriti suureskoorilist korvpalli, teha pilte ja küsida autogramme nii Ballidelt kui ka teistelt JBA meeskonna liikmetelt ning osta Big Baller Brandi tooteid. Erilist silmailu pakkus rahvale muidugi meie oma mängumees Rain Veideman, kellel õnnestus veidi vähem kui 18 minutiga skoorida 38 punkti! Sama palju punkte tabas ka terve mängu mänginud JBA USA kapten LaMelo Ball.

Rahvast oli mängu alguseks kogunenud AVIS UTILITAS Rapla kodusaali keskmisest rohkem ning õhus oli tunda ootusärevust. Juba enne mängu tuligi saali ka Lavar Ball, kellega kõigil soovijatel oli võimalik pilti teha ning autogramme küsida. Mängu ajaks suundus Ballide pereisa istuma väljaku äärde seatud diivanitele, kus õnnestus istuda ka meie Facebooki ja Instagrami loosimängu võitnud VIP külalistel. Esialgu rahulikuna tundunud pereisa näitas mängu jooksul ka oma tõelisemat palet ning kostitas nii meeskonda kui ka oma poegi nii leebemate kui ka karmimate õpestussõnadega. Esmakordselt meie saali jõudnute jaoks oli kindlasti positiivseks üllatuseks Rapla kodusaalile omane vinge meeskondade tutvustus ja selle ajal tekkiv eriline atmosfäär. Loodetavasti näeme nii mõndagi neist inimestest ka teinekord meie kodumängul. Veerandaegade ning poolajal vaheajal õnnestus fännidel võita ka Big Baller Brandi T-särke, millele poolajal või peale mängu oli taas võimalik võtta autogramme.

Kuna tegemist oli rahvale suunatud näidismänguga, kus kaalul ei olnud mitte midagi, siis ei tasu mängukäiku liiga tõsiselt võtta. Esimese veerandi võitsid vastased 42:27, teise veerandi jällegi meie 39:28. Esimese poolaja lõppedes olime seega maas vaid nelja punktiga 66:70. Kolmandal veerandaja võitsid jällegi vastased 37:24, kes olid nüüd juhtimas 107:90. Mängu viimase veerandi võitis taas kodumeeskond 33:28 ning lõppskoorina läks kirja JBA USA võit 135:123. Mänguminuteid jagus sel korral meie kõigile vigastusteta meestele, eriti just noorematele mängijatele, kelle jaoks on kõik mängukogemused alati väga olulised.

Skeptikud ei olnud enne ega ka peale mängu kindlad, kas meistriliiga meeskond peaks sellisel üritusel osalema, kuid Rapla Korvpallikool on väga rahul, et just Raplas õnnestus korraldada selline omapärane ja ainulaadne üritus, mis jääb pikaks ajaks meelde, eriti just noortele korvpallihuvilistele. Meie eesmärk on pakkuda alati lisaks korvpallilahingutele ka vinget meelelahutust!

AVIS UTILITAS Rapla järgmine ametlik mäng juba sel reedel, kui võõrsil läheme vastamisi BC Kalev/Cramoga. Näeme saalis!