29. märtsil korraldavad MTÜ Rapla Korvpallikool ja AVIS UTILITAS Rapla korvpallimeeskond Raplas taas kõrgtasemelise treenerite koolituse, mis koosneb neljast põnevast loengust. Seekordseteks koolitajateks on Läti naiste rahvuskoondise treener Mārtiņš Zībarts ja Goran Dragicit treeninud sloveen Gašper Predanič. Osalema on oodatud nii noorte kui ka täiskasvanud sportlaste treenerid üle Eesti. 

Loengud:

Gašper Predanič: (10.00-11.30; 14.30-16.00)

  • HOW I TRAIN NBA DRAGON TO FLY?
    • Importance of running technique for improvement of speed and agility/explosiveness of basketball players.
    • Sports specific preparation for basketball players

Mārtiņš Zībarts: (11.45-13.15; 16.15-17.45)

  • OFFENSIVE SYSTEMS AND BREAKDOWN DRILLS (example of the Riga TTT team)
  • FUNDAMENTALS OF MAN TO MAN DEFENSE AND DRILLS TO IMPROVE YOUR DEFENSE

Koolitajad: 

Mārtiņš Zībarts on pikaajalise kogemusega professionaalne Läti korvpallitreener, kes on saavutanud suurepäraseid tulemusi erinevate võistkondadega töötades nii klubi kui koondiste tasemel. Alates 2015. aastast Läti naiste rahvuskoondist juhendav Zībarts jõudis koos hoolealustega viimastel 2017 Euroopa meistrivõistlustel kõrgele 6. kohale, mis garanteeris Läti naiskonnale osalemisõiguse 2018 World Cup turniiril.

Käesoleval hooajal Euro Cup Women sarjas Top16 hulka jõudnud TTT Riia klubinaiskonna peatreener on varasemalt töötanud Euroopa absoluutse tippnaiskonna Dynamo Kurski juures nii pea- kui abitreenerina. Dynamo abitreenerina on tema kontol Euroliiga III koht aastast 2015 ja eelmisel hooajal saavutati Kurski naiskonnaga Euroliiga tšempioni tiitel.

Treener Zībarts on töötanud individuaalselt paljude maailma paremikku kuuluvate naismängijatega nagu Nnemkadi Ogwumike, Maria Vadeeva, Irina Osipova ja Tatjana Vidmer. WNBA meister ja MVP 2016 Nnemkadi Ogwumike iseloomustab teda väga targa ja abivalmis treenerina, kellel on väga suur teadmiste pagas ning kes on alati valmis mängijaid erinevates küsimustes aitama. Lisaks toob ta välja, et kogu naiskond väga hindab Zībartsi tegevust ning usub, et ta suudab olla suureks abiks ka kõigile teistele.

Gašper Predanič on väga mitmekülgse taustaga Sloveeniast pärit treener, kelle peamiseks erialaks on üldkehaline ettevalmistus. Tema treenitavatest kõige tuntum on Sloveenia kossustaar Goran Dragic, keda Predanič treenis 2016/2017 NBA hooajaeelsel suvel. Juba 2013. aastast on tal olnud oma roll ka Goran Dragici noortele suunatud korvpalli laagrites. 2015. aastast kuni tänaseni on ta üldkehalise ettevalmistuse treener Šentvidi korvpalliklubis.

Lisaks sportlaste üldkehalisele ettevalmistusele on ta andnud loenguid ning kirjutanud artikleid ka toitumise ning ärinduse teemadel, sest on lisaks treeneritööle olnud aktiivselt seotud ka just nende aladega. Nimelt on tal oma bränd GP, mille kaudu teeb ta koostööd erinevate asjatundjate ja sportlastega, et kirjutada väärtuslikke artikleid näiteks treenimisest, vigastuste ennetamisest, tervislikest eluviisidest ja motivatsioonist.

Vaata, kuidas treenis Predanič 2016/2017 hooajaks Goran Dragićit – https://www.youtube.com/watch?v=pVdTB5WrShk

Mis? Kus? Millal? Kuidas? 

Koolitus toimub Rapla Korvpallikoolis (Aasa 1, Rapla) 29. märtsil. Koolitus algab kell 10.00 ning planeeritav lõpp on kell 17.45. Registreerimise tähtaeg 27. märts. Registreeri ennast siin: http://www.123formbuilder.com/form-3519262/Event-Registration-Form

Koolitusel osalemine maksab 25€, mis sisaldab kohvipause.

NB: Koolitus läheb arvesse treeneri kutsekvalifikatsiooni pikendamisel erialase koolitusena, mahus 8 akadeemilist tundi.