29. märtsil korraldasid MTÜ Rapla Korvpallikool ja AVIS UTILITAS Rapla korvpallimeeskond Raplas taas kõrgetasemelise treenerite koolituse. Neljast loengust koosneval koolituspäeval jagasid oma kogemusi ja teadmisi Läti naiste rahvuskoondise treener Mārtiņš Zībarts ning Goran Dragicit treeninud sloveen Gašper Predanič.

Kolmandat korda Rapla Korvpallikoolis toimunud treenerite koolituse teemad ja esinejad olid sel aastal tõeliselt huvitavad. Alates 2015. aastast Läti naiste rahvuskoondist juhendav Mārtiņš Zībarts jõudis koos hoolealustega viimastel 2017 Euroopa meistrivõistlustel kõrgele 6. kohale, mis garanteeris Läti naiskonnale osalemisõiguse 2018 World Cup turniiril. Varasemalt on ta töötanud Euroopa absoluutse tippnaiskonna Dünamo Kurski juures nii pea- kui abitreenerina. Dünamo abitreenerina on tema kontol 2015 aastast Euroliiga 3. koht ja Kurski naiskonnaga eelmisest hooajast Euroliiga tiitel. Lisaks on ta individuaalselt töötanud paljude maailma paremikku kuuluvate naismängijatega nagu Nnemkadi Ogwumike, Maria Vadeeva, Irina Osipova ja Tatjana Vidmer. Koolitusel pidas ta kaks loengut – esimene neist keskendus ründesüsteemidele ja juurdeviivatele harjutustele ning teine mees-mehe kaitse põhitõdedele ja kaitset arendavatele harjutustele.

Tasakaaluks spetsiifilistele korvpalliteemadele oli kohal ka üldkehalise ettevalmistuse treener Gašper Predanič. Tema treenitavatest kõige tuntum on Sloveenia kossustaar Goran Dragic, keda Predanič treenis 2016/2017 NBA hooajaeelsel suvel. Juba 2013. aastast on tal olnud oma roll ka Goran Dragici noortele suunatud korvpalli laagrites. 2015. aastast kuni tänaseni on ta üldkehalise ettevalmistuse treener Šentvidi korvpalliklubis. Rapla Korvpallikoolis rääkis ta eelkõige Dragiciga treenimise kogemuse põhjal jooksutehnika, kiiruse ja plahvatuslikkuse arendamise olulisusest ning ÜKE jagunemisest erinevateks faasideks korvpallurite hooaja jooksul.

Rapla Korvpallikool usub, et treenerite pidev areng ja koolitamine on Eestis väga oluline nii treenerite enda kui ka nende õpilaste seisukohalt. “Treenerite koolituse organiseerimine hooaja keskel kuulub kindlalt meie tegevusplaani hulka juba kolmandat aastat. Esialgne soov oli pakkuda koolitust vaid oma klubi treeneritele, et keset hooaega värskust tuua, saada uusi mõtteid, vaatenurki ja ideid, aga samas ka kinnitust oma senistele tõekspidamistele,” ütles klubi tegevjuht Jaak Karp. Ta lisas, et lektorid olid ka sel aastal väga tugevad oma ala spetsialistid ja on väga positiivne, et rohkem kui 40 Eestis korvpallitreenerit võtsid kinni võimalusest ennast nende käe all arendada.

Täname Rapla Vallavalitsust, kes toetas koolituspäeva teostamist!