AVIS UTILITAS Rapla korvpallimeeskond võõrustas eile õhtul kodusaalis Jekabpils/SMScredit tiimi. Rapla sai mängus kätte hea mineku, rõõmustas fänne ning võttis kodusaalis kindla 104:80 võidu.

Tasavägisust oli mängus veidi näha esimese veerandaja alguses. Raplal oli esimestel rünnakutel teineteisemõistmisega veidi raskusi ning Jekabpilsil õnnestus kiirelt 5:0 juhtima minna. Rapla lülitus aga sellel hetkel samuti mängu ning Jekabpilsi rõõm jäi üürikeseks. Veidi peale veerandi keskpaika oli tablool viik, 10:10, millele järgnes Rapla 13:4 spurt. Veerandi lõpuks skoor juba Rapla kasuks 23:14.

Laias laastus oligi lõplik pööre mängus juba toimunud. Ehkki Jekabpils alla ei vandunud, sai Rapla iga veerandiga üha enam mängukindlust kätte ning ohtlikult lähedale vastane ei saanud. Teisel veerandil käis vahe küll veel ühe- ja kahekohalise vahel, kuid kuuest punktist lähemale Jekabpilsi ei lastud. Veerandilõpu spurt tähendas, et poolajapausile sai Rapla minna juba päris mugavalt 19-punktiselt paremuselt, 48:29.

Mängu teine pool oli laias laastus stabiilne. Kolmanda veerandi aluses õnnestus külalistel mõnekümneks sekundiks 14-punktise vahe peale tulla, 34:48, kuid see korrigeeriti kiirelt taas. Üksjoontes püsiski punktivahe 20 ümber, ja jäi nii ka kolmanda veerandi lõpus, 72:52. Ehkki viimasel neljandikul õnnestus Jekabpilsil pisteliselt vahe taas alla 20 tuua, ei toonud see mängu murrangut. Vähem kui minut enne lõpusireeni õnnestus Raplal publiku marulise toetuse saatel üle pika aja kodusaalis ka märgiline 100 punkti piir ületada ning see pani paremusele justkui pitseri. Mõni rünnak veel ning lõppskooriks ametlikult 104:80.

Rapla poolelt tegi parima esituse eile Ronald Delph, kes kogus 22 punkti, 9 lauapalli ja 2 blokki. Sünnipäevalaps Hunter Mickelsonilt 16 punkti, 6 lauapalli, 7 resultatiivset söötu ning 2 blokki. Dominique Hawkins sai mängust kirja 18 punkti ja 5 korvisöötu.

Rapla peab järgmise kodumängu täpselt täna nädala pärast, 13. märtsil kell 19.00, mil Raplasse sõidab Eesti tugevaim meeskond Olybeti liigas, meie vana sõber BC Kalev/Cramo. Märtsi kodumängumaratoni lõpetab järgmise laupäeva, 16. märtsi mäng BK Ogre vastu, kellega paneme Sadolin Spordihoones palli mängu kell 17.00.

Kodumängude piletid on jätkuvalt müügis kõigis neljas Raplamaa HEPA tanklas, millel teenindusjaam – need on mõlemad Rapla linna tanklad, samuti Kohila ja Kehtna HEPAd. Märtsis saab kampaania korras iga ostetud täispiletiga kaasa ka tasuta kuuma joogi, niiet käi mugavalt HEPA-st läbi, võta oma tasuta kohv (või tee või lausa kakao!) kaasa ja saad mängule rahulikult sisse jalutada, ilma piletijärjekorra või sularahaga arveldamiseta. Lihtne, eks?