Eelmine nädalavahetus möödus paljudel meie treeneritel pealinnas, kus toimus järjekordne Tallinn Nord Cup 2018. Kolme päeva jooksul peeti linna erinevates saalides kossulahinguid nii kaasmaalaste kui väljastpoolt Eestit tulnud noorte korvpalluritega.
Turniiril võistkondade eest vastutanud treenerid võtavad nädalavahetuse kokku järgnevalt:

U9 poiste juhendaja Jürgen:
Tallinn Nord Cup oli taas põnev ning huvitav ja osadele poistele ju lausa esimene võistlus üldse. Alagrupist saadi 3 mängust 2 võitu, mis andis 2.koha. Kahjuks medalitele mängida ei saanud ning tuli hakata hoopis jahtima 5.-8. kohta. Kohamängud olid tasavägised, aga võitu seekord ei õnnestunud napsata ja leppida tuli 8.kohaga 16 võistkonna seast, mis on kindlasti ülimalt tubli tulemus. Kiidan poisse, kes kõik olid 3 päeva jooksul väga tublid ja näitasid väljakul, mida treener neile õpetanud on. Tänud ka lastevanematele, kes aitasid transpordiga ja olid abiks mängude vahepeal tehtud kinokülastuses ning elasid hoogsalt väljaku ääres kaasa.

U10 tüdrukute treener Kustas:
TU10 vanuseklassis pidasid Rapla tüdrukud Nord Cupil 5 mängu, millest võideti kolm ning tasuks tubli 5.koht. Kui soomlaste ja lätlaste vastu olid kaotusenumbrid üsnagi kindlad, siis Eesti võistkondade vastu suudeti väljuda võitjatena. Eriti rõõmu valmistas nii tüdrukutele kui treeneritele võit V koha mängus Pärnu üle, kellele oldi hooaja sees mikro vanuseklassis kindlalt kaotatud.
Paljudele tüdrukutele oli see esmakordne kogemus mängida nii suurel turniiril, kus sai muuhulgas võistelda ka välismaa võistkondade vastu. Kuigi võistluspäevad olid pikad, siis said tüdrukud ilusti hakkama ja energiat jagus veel koos kinos käimiseks ning pargis mängimiseks. Suured tänud ka lapsevanematele, kes olid võistluspäevadel transpordiga abiks.

U12 poiste juhendaja Jüri Pritšin:
Raplamaa U12 poisid saavutasid Nord Cupil 1. koha!
Alagrupiturniiril alistati Peterburi Olimp II võistkond. Kõige napimalt 1 punktiga võideti soomlaste Topo võistkonda ja Karhubasketi võistkonnast oldi samuti paremad.
Poolfinaalis oli vastaseks Peterburi Olimp I võistkond. Võit tuli mängust suhteliselt kindlalt ja seal tabasid poisid eriti hästi kaugviskeid.
Finaalis mängiti selle vanuse valitseva Eesti meistri T.Soku KK/SK Nord võistkonna vastu, pingelises mängus suutsime mängu lõpufaasis olla kindlamad ja võita lõpuks 11 punktiga ja tasuks kuuluski meile 1. koht!
Sellega panid poisid raskele hooajale väärika punkti! Nüüd jätkuvad treeningud värskes õhus ja kaugel ei ole enam ka kauaoodatud suvelaagrid!

U11 ja U14 tüdrukute peatreener Kaia:
U11 ehk 2007 sünniaastaga tüdrukud said Nord Cupil võimaluse üle pika aja oma aastakäigu ühtse tiimina osaleda. Turniiril osales 13 tüdrukut, mis on väga hea näitaja. Mängud kuumas ja korvpallimöllust täitunud Õismäe Spordihallis ei olnud kerged, pool võistkonda pidi harjuma ka nö päris korvpalli reeglitega, olles hooaja jooksul osalenud lihtsustatud reeglitega makroliigas. Tüdrukud andsid kindlasti endast parima ning kõrvuti väikeste ebaõnnestumistega näidati nii kaitses kui rünnakul ka väga häid sooritusi. 16 võistkonna konkurentsis teeniti 7.koht, kogudes 3 võitu ja 2 kaotust.
Tiimis mängisid Agnes, Britta, Eliis, Liseth, Emily, Lorelii, Liis, Marta, Mia Liis, Emma-Mia, Lisandra, Sille ja Brit Marii. Võistkonna eripreemia kuulus sel korral Martale.
Võistkonda juhendasid turniiri vältel Kaia, Marie ja Tiiu.
Suur-suur aitäh lapsevanematele, kes aitasid meid transpordil ja tulid ka kaasa elama! Fänne võiks alati ka rohkem olla 
U14 vanuseklassi osavõttu Nord Cup turniirist varjutab pisut tüdrukute vähene aktiivsus osalemisel. Võistkonnas mänginud tüdrukud väärivad aga suurt kiitust ning kuigi kõik mängud ei õnnestunud ehk soovide kohaselt, saadi loodetavasti väärt kogemusi edasiseks. Turniiri võistkondade (10 tiimi) tase oli küllalt ühtlane, kui avapäeval kaotati alagrupis esimeseks tulnud ja hiljem ka turniiri võitnud Soome tiimile vaid 5 punktiga (40 sek enne lõpu olime kaotusseisus vaid 1 punktiga), siis 3-mänguline vähendatud kooseisus mängitud teine võistluspäev lõpetati 2 kaotuse ja 1 võiduga, kuid nö “surnud ringiga” tähendas see alagrupis tagant poolt esimest asetust.
Pühapäeva hommikul varavalges peetud kohtumises võideldi aga südikalt lõpuni ja alistati 9. koha mängus vastane kindlalt.
Võistkond mängis koosseisus Katri, Gerte, Anna Maria, Berit, Gerlin, Majandra Liis, Lisete, Angela, Emma Lisette, Ketlin. Tiimi eripreemia kuulus sel korral treenereid postiivseimalt üllatanud mängijale – Angelale.
Tüdrukuid juhendasid turniiril Kaia ja Marie.

U18 tüdrukute peatreener Toomas:
Tallinnas toimunud Nord Cup 2018 turniiril mängis tüdrukute U18 sarjas kaasa Rapla KK esindus koosseisus : Kristin Runnel, Kristin Õispuu, Brit Aller, Erle Jaanus, Laura Tamm, Berit Reinu, Katarina Tamm ja Angeelika Rüütalu.
Kaheksa võistkonna seas olid Rapla tüdrukud ainsad Eesti esindajad , lisaks veel kuuele Soome ning ühele Venemaa esindusele.
Alagrupi turniiri alustati võiduga, kui alistati Peli Karhut nimeline naiskond tulemusega 45 -30 ning esimese päeva õhtul toimunud kohtumine EBT1 tiimiga algas küll Rapla dikteerimisel, kuid peagi Soome tüdrukud võrdustasid mänguseisu tänu agressiivsele kaitsele ja tasapisi kaldus initsiatiiv selgelt vastaste poole.
Viimasel veerandil kogunes meile liigselt pallikaotuseid, mille tagajärjel pidime tunnistama kaotust tulemusega 21-39 .
Laupäeval võideti küll suurelt 51-23 alagrupi turniiri viimane mäng Puhu Juniorite vastu , kuid kuna kahe Soome võistkonna vahelises kohtumises võitis eeldatavalt nõrgem tiim “kogemata” täpselt õige vahega EBT1 naiskonda, siis tekkis kolme naiskonna vahel nn.surnud ring, kus kõigil oli 2 võitu ja 1 kaotus. Paraku oli Rapla võistkonna korvide vahe -3 , mis välistas poolfinaali jõudmise ning tuli edasi mängida kohtadele 5.-8.
Järgnevat kohtumist Feeniks Basketiga dikteeriti küll pidevalt, kuid soomlannad suutsid veel viimasel veerandil mängu põnevust tuua, kui kuuekesi mänginud Rapla tüdrukud ilmselgelt väsisid. Siiski saavutasime võidu tulemusega 59 -51 ja pääsu 5.koha mängule turniiri viimasel päeval.
Pühapäevases mängus EBT2 esindusega olid Rapla mängijad dikteerivam pool ning vormistasid võidu numbritega 34-25.
Treener kiidab võitlusliku ning ennastsalgava mängu eest kõiki osalenud tüdrukuid.
Resutatiivseimad mängijad olid sellel korral Erle Jaanus keskmiselt 17 ja Katarina Tamm 11,8 punktiga.
Võistkonna MVP auhind kuulus Erlele.