Paf liiga hooaeg 2022/23 sai ametlikult avatud, Raplale kirjas esimene võit

Möödunud nädalavahetusel sai avapaugu järjekordne Paf Eesti – Läti ühisliiga hooaeg, mil AVIS UTILITAS Rapla läks võõrsil vastakuti TalTech/Optibetiga. Punkt punktis möödunud kohtumises õnnestus meeskonnal tänu lõpuminutitele siiski realiseerida väärtuslik võit tulemusega 89:83.

Mängu punktiskoori avas tänu esimesele rünnakuõigusele kodumeeskond, kuid juba esimestest minutitest alates kulges kohtumine tasavägiselt. Rapla esimesed punktid tulid Tormi Niitsu õnnestunud vabavisetest. Sealt edasi möödusid rünnakud teatava rabedusega, kuid meeskonnal õnnestus avaveerandaeg nelja punkti ehk skooriga 21-17 võita.

Teisel veerandajal võttis aga punktiarve avamine oma kaks minutit, kuid Lock Lami tabav kolmene aitas ohukohast välja tulla. Ka vastased näitasid kolmepunktijoone tagant täpset viskekätt, mistõttu tuli poolaja pausile minna napis kaotusseisus tulemusega 42-45.

Poolaja pausilt tulles olid mõlemad meeskonnad võitluslikult meelestatud, mida ilmestas ka mängupilt, mis jõudis korduvalt viigiseisuni. Neljanda veerandaja keskpaigas suutis Rapla oma paremuse siiski maksma panna ning kaks minutit enne lõpukella näitas USA-st pärit Tyler Cheese üles individuaalset meisterlikkust, lõpetades edukalt läbimurde ja tabades vajaliku kolmese. Juhtohjad haaranud AVIS UTILITAS Rapla suutis eduseisu hoida ning haaras Tallinnast kaasa hooaja esimese võidu. Mängu lõppskooriks jäi 89:83!

Meeskonna resultatiivseimaks osutus koguni 29-punktiga tagamängija Cheese. Kendall Stephens panustas 17. ja Tormi Niits 10. punktiga. Vastaste poolelt oli suurimaks skoorimasinaks 19 punkti visanud Toomas Raadik.