AVIS UTILITAS Rapla alistas kodusaalis liiga suursoosikuid võitnud BK Liepaja meeskonna

AVIS UTILITAS Rapla meeskonnal õnnestus hooaja esimeses kodumängus oma paremus maksma panna ja teenida tulemusega 75:71 võit BK Liepaja üle.

Möödunud reedel leidis kodusaalis aset põnevust pakkuv, tasavägine kohtumine, kus võidu realiseerimine jäi viimase veerandaja viimaste minutite peale. Hooaega üllatuslikult alustanud vastastel õnnestus küll esimesel veerandajal eduseis sisse mängida, kuid esimese veerandi viimasel sekundil tabatud Sven Kaldre kolmene aitas punktimõõna lõpetada. Teisele veerandajale mindi seega vastu seisult 12:18.

Paraku tuli ka sel veerandil omajagu närvikõdi läbi elada, sest kodumeeskond oli hädas visketabavusega, mistõttu oli vahe taas suureks paisumas. Tyler Cheese’i poolt edukalt realiseeritud kiirrünnakud aitasid õnneks meeskonda mängus hoida ja poolaja pausile mindi külaliste eduseisus skooriga 33:40.

Riietusruumist naastes oli aga AVIS UTILITAS Rapla selgelt paremini meelestatud ning kolmepunktijoone tagant keeruliselt võetud visked, edukad vaheltlõiked ja puhtalt lahendatud olukorrad kaitses võimaldasid meeskonnal lätlaste vastu juhtima minna. Kolmanda veerandaja lõpuks oli seis 56:52. Eduseisu ei antud käest ka otsustaval veerandajal, tänu millele sai meeskond vastu võtta hooaja teise järjestikuse võidu. Pinge oli küll õhus kohtumise lõpuni, kuid meeskonna kapteni tabavad vabavisked aitasid AVIS UTILITAS Raplal lõpetada kohtumine tulemusega 75:71.

Meeskonna resultatiivseimaks oli Tyler Cheese, kes tõi 20 punkti. Obrad Tomic panustas 16. ja Kendall Stephens 13. punktiga.