Eile, 14. aprillil pidasime Sadolin Spordihoones põhihooaja viimase kohtumise, kui vastaseks oli Tallinna Kalev/TLÜ. Esialgu võis arvata, et tegemist saab olema veerandfinaali peaprooviga, aga päris kiiresti lõpetasid vastased kõva vastupanu osutamise ning lõpuks kuulus meile 30-punktiline võit 94:64. Kuigi mäng ei lugenud enam midagi, siis said nii meie mängijad kui ka fännid siiski vägeva emotsiooni ning on valmis minema veerandfinaalides endast kõik andma!

Mängust:

AVIS UTILITAS Rapla algviisikus jooksid sel korral väljakule Devonte Upson, Gert Dorbek, Domagoj Bubalo, Dominique Hawkins ja Sven Kaldre. Mäng algas väga tasavägiselt ning suurem osa esimesest veerandist kulges mõnepunktilise vahega. Veidi vähem kui neli minutit enne mängu lõppu saime aga hoopis uue hoo sisse ning peale 12:0 spurti olime juhtimas 11 punktiga 19:8. Vahespurdile aitas eriti kaasa meeskonna kapten Indrek Kajupank, kes viskas nendest 12 punktist 8. Esimese veerandi võitsime kokkuvõttes 12 punktiga 23:11.

Kui teisel veerandil tabasid vastased ühe kolmese, siis meie tabasime viis. Enesekindlalt mängides hakkaski vahe järjest enam suurenema. Teise veerandi võitsime 29:19, mis tähendab, et esimese poolaja lõppedes olime juhtimas 22 punktiga 52:30.

Kolmas veerand algas Bubalo kahe kahesega, mille järel oli meie edu juba 26 punkti 56:30 ning võis arvata, et vahe kasvab veelgi. Siis vähendasid vastased aga vahe 20 punktile ja pidime hakkama kõvemini pingutama. Enne veerandi lõppu tabasime veel õnneks 3 vabaviset, kahese ja kolmese. Vastased samal ajal tabasid vaid ühe vabaviske ning seega olime kolmanda veerandi võitnud 18:13 ja mänguseis oli 70:43 meie kasuks.

Viimast veerandit alustasid vastased kahesega, millele Dorbek vastas kohe kolmesega. Olime juhtimas 28 punktiga 73:45. Siis tegid vastased aga 8:0 spurdi ja vahe oli jälle 20 punkti 73:53. Veerandi jooksul õnnestus vahe siiski veidi suuremaks saada, kuid tõeliseks kirsiks tordil olid Kajupanga kaks tabavat kolmest enne mängu lõppu, mille järel olime mängu võitnud täpselt 30 punktiga 94:64.

Kogu meeskond väärib sel korral suurt aplausi! Resultatiivseimad olid Dominique Hawkins (23p, 4rs), Indrek Kajupank (19p, 4rs), Domagoj Bubalo (12p, 14lp) ja Gert Dorbek (12p, 2rs).

Veerandfinaalid algavad juba kolmapäeval, kui kodusaalis läheme taas vastamisi Tallinna Kalev/TLÜga! Näeme saalis!