Poolfinaalid said lõpu, Pärnu liigub finaalide suunas, AVIS UTILITAS Rapla hakkab võitlema pronksi eest

Selle hooaja poolfinaalseeria sai oma lõpu eile, 4. mail, kui AVIS UTILITAS Rapla vastane Pärnu Sadam teenis seerias oma kolmanda võidu 67:60 (16:21, 16:15, 15:9, 20:15).

Pärnus peetud mäng algas Rapla meeste dikteerimisel, esimestel minutitel mängiti sisse lausa 10:0 eduseis.  Selle peale võtsid pärnakad time-out pausi, et korraks maha istuda ja plaane sättida. Olenemata veerandaja lõpusireeniga tabatud M. Rosenthali keskväljaviskest võitis Rapla veerandaja viie punktiga. Ka teisel veerandil suutsime oma edu hoida ja poolajale läksime taaskord liidritena, seisul 36:32. Esmakordselt läksid mängu juhtima Pärnu Sadama mehed alles kolmanda veerandaja keskel, seisul 40:39. Selleni jõudsid nad 0:8 skoorispuridga, kusjuures Raplal ei õnnestunud palli korvi toimetada järjestikusel neljal ja poolel minutil. Viimase naljandiku eel juhtisid Pärnu mehed kahe punktiga ehk 45:47. Mängu seisult võitlust jagus ka edaspidi, nüüd oli Rapla kord teha tagasi korvidemõõn ja AVIS UTILITASE mehed alustasidki lõpuveerandit omakorda 8:0 spurdiga, pääsedes ette 53:47. E. Maxhuni kolm tabavat vabaviset panid aga uuesti Pärnu korvid sahisema ja nii vastas kodumeeskond 2:12 spurdiga, hoides välja võideldud edu lõpuni.

Meie resultatiivseimaks meheks oli Brandon Childress 12 punktiga. Talle järgnesid Tom Kaldre (11p) ja Saimon Sutt (10p).
Pärnu resultatiivseim oli Edon Maxhuni, kes tõi 14 punkti. Linards Jaunzems ja Rober Valge lisasid mõlemad 10 silma.

Visketabavus jäi mõlemal meeskonnal 34% peale. Lauavõitluse võitis Pärnu 46:42 (ründelaud 15:10). Korvisööte andis Rapla rohkem 16:12, vaheltlõikeid tegi enim Pärnu 8:5. Pallikaotuseid kogunes Pärnul 10, Raplal 13.

AVIS UTILITAS Rapla peatreener Toomas Annuk: „Otsustavatel momentidel oli Pärnu kindlam. Meil läks rabistamiseks ja ülepunnimiseks. Meie otsustajad on veel natuke noored. Pärnul leidub aga mehi, kes on mänginud ka tõsisemaid seeriaid.”

Seega lõppes selle hooaja poolfinaalseeria 3:0 Pärnu paremusega. Jah, jääb küll kripeldama, et sellel hooajal ei õnnestunud kordagi, ka põhiturniiril pärnakaid hammustada, aga oma preemia võitlesime selle eest välja Eesti-Läti liiga finaalturniiril, kus Pärnu sõitis koju pärast esimest lätlastega mängitud mängu, meie aga jätkasime. Tõsiasi on ka see, et kõik kolm poolfinaalseeria mängu võitis Pärnu Sadam seitsme punktiga. Olgu see siis kas mõlema meeskonna stabiilsus, jõudude vahekord või lihtsalt kokkusattumus.