Pronksilahingutes ei tule midagi lihtsalt, esimese mängu kallutas enda kasuks Tarvas

Pronksiseeria 2021 esimese kohtumise AVIS UTILITAS Rapla ja Rakvere Tarva vahel kallutas tugeva kolmanda veerandaja ja kindlama tegutsemisega lõpuminutil enda kasuks rakverelased seisuga 73:77 (20:15, 21:21, 12:25, 20:16). Pronksmedali riputab kaela kolm võitu kogunud meeskond, seis on 0:1 Rakvere kasuks. Teine mäng peetakse juba homme, 9. mail Rakveres.

Rapla alustas mängu hea hooga ja mängis avaminutitega enda kasuks 10-punktilise eduseisu 14:4. Esimese veerandi lõpuks suutsid külalised vahet küll vähendada, aga siiski hoiti juhtimine enda käes 20:15. Teise veerandaja alguses tuli Tarvas aga 7:0 punktidega lähemale, vahetus ka skoori liider. Time-outidel plaane korrigeerides sai Rapla olukorra kontrolli alla ja tasavägise veerandi lõpus mindi poolajale ikkagi 5-punktiga juhtides.

Kolmas veerand, kindlasti mängu lõppskoori mõjutanud ja Rakvere enesekindlust kasvatanud periood, kuulus selgelt Tarvale. Külalised võitsid veerandi 13-punktiga ja läksid otsustavale perioodile vastu 8-punktilises eduseisus 61:53.

Neljas periood kujunes väga põnevaks ja võitja selgus alles lõpusekunditel. Kui mängida jäi kaheksa sekundit, tabas Kristaps Gluditis kahest vabaviskest ühe ja viis Tarva ette 76:73. Sellele järgnes aga Wajid Aminu valesööt, mis otsustas ka mängu saatuse. Lõppseisu vormistas vabaviskejoonel Devin Lee Harris.

Saimon Sutt oli Rapla parim 16 punkti, 5 lauapalli ja 3 korvisööduga. Tom Kaldre lisas 15 punkti, 3 lauapalli ja 5 korvisöötu ning Sven Kaldre sai kirja 14 punkti ja 3 lauapalli. Wajid Aminu tegi kaksikduubli 10 punkti ja 11 lauapalliga. Rakvere parim oli K. Gluditis, kes viskas 29 punkti.

Teine pronksiseeria kohtumine peetakse juba HOMME, 9. MAIL KELL 17:00 RAKVERES