AVIS UTILITAS Rapla korvpallimeeskond kohtus täna Riias Läti valitseva meistri, legendaarse Riia VEF-iga. Hoolimata kõvast võitlusest tuli seekord tunnistada VEF-i paremust numbritega 91:85.

Esimesed minutid olid küll VEF-ile edukamad ning kiirelt oli seis 7:2, kuid Rapla tuli seejärel jõudsalt järgi ning veerandi keskosas oli vahe juba vaid mõne punktine. Sellises hüplikus stiilis kulges skoor ka ülejäänud veerandi – VEF suuremalt eest ning Rapla mõne punktini järgi. Esimesed kümme mänguminutit lõppesid VEFi suurema edu momendil, 30:22.

Teisel veerandil oli initsiatiiv pea kogu aja rohkem kodumeeskonna käes ning Raplal oli tükk tegu, et kannul püsida. Pisteliselt õnnestus VEFil vahet veelgi suurendada, kõige rohkem 12 punktini, 42:30 veerandi keskel. Külalised aga samuti nii lihtsalt alla ei andnud ning vastasid visat igale katsele erinevust suurendada. Viimaseks mõneks minutiks haarasid raplakad ka rohkem initsiatiivi ning vahe sulas taas. Xavier Thamesi viimase sekundi tabav kahene aitas lätlased küll taas veidi kaugemale ette, 48:42, kuid Rapla oli poolajaga kindlalt näidanud, et on mängus sees ning Läti tippmeeskonnale midagi lihtsalt ära andma tulnud ei ole.

Kolmas veerand kujunes teise sisuliselt vastupidiseks variandiks, vähemalt mis mängu üldpilti puudutab. Kuni viimaste minutiteni oli initsiatiiv seekord Rapla käes, kes juba esimeste rünnakutega vahe miinimumini viis ning seejärel ka mitu ilusat minutit mõne punktiga liidripositsiooni nautida sai. Vaid viimased mõned minutid sai õnnestunumaks lugeda VEF, kes taas omakorda end napilt juhtima viis. Indrek Kajupanga viimase sekundi kaugvise päästis aga Rapla omakorda lähemale ning otsustavatele minutitele mindi vastu seisult 65:63, peal võõrustajad.

Viimanegi neljandik oli väga võitlustlik, kumbki osapool ärakukkumismärke ei ilmutanud. Rait-Riivo Laane 3+1 kohe esimesel Rapla rünnakul viis külalised ka juhtima, 67:65, kuid loomulikult pikaks ajaks VEF seda nii ei jätnud. Järgnes kõva lahing, kus VEF uuesti ja uuesti eest ära minna üritas ning Rapla iga kord paari punkti kaugusele tagasi jõudis. Vähem kui 2 minutit enne lõppu oli vahe vaid 3, VEF ees 85:82. Viimased minutid olid aga ka neljandat korda eelkõige ühe meeskonna show, ja selleks oli nüüd VEF. Rapla võitles hästi, kuid Läti korvpalli lipulaev võttis koduväljakul siiski 91:85 oma.

AVIS UTILITAS Rapla mängis seekord aga väga meeskondlikult – väljakul käinud seitsmest mehest jõudsid kahekordse skoorini lausa kuus. Kõige efektiivsemalt tegutses väljakul hr Topeltduubel Montae Glenn, kellelt täna 16 punkti ning 12 lauapalli. Sama palju punkte, lisaks kaks vaheltlõiget, tõi Indrek Kajupank. Võrdselt 12 punkti lisasid Sven Kaldre (+5lp+3rs) ja Devaugntah Williams (+2rs), 11 tõi Gregor Ilves (+4lp+2rs+1vl) ja 10 Rait-Riivo Laane (+3lp+8rs+4vl). Vaid mõne päeva eest meeskonnaga liitunud tänane debüteerija Paulius Žalys lisas meeskonna kontosse 8 punkti ning 3 lauapalli.

Riia VEF-i resultatiivseim mees oli 19 punkti, 8 lauapalli ja 4 korvisööduga Kristijan Krajina, teda toetas topeltduubliga 14p+12lp Alexander Madsen.

Rapla esindusmeeskonnal on nüüd 2019. aasta sees pidada veel vaid üks kohtumine, mis toimub 28. detsembril kell 17.00 Tallinna Kalev/TLÜ-ga ning seda kodusaalis. Alustame üheskoos pühade vahel liiga teist ringi ja jätame mulluse hõbedameeskonna vastu ka teist korda võidu endale! Lisaks võivad hakata sportlikku meelt valmis panema kõigi mitte veel kõndivate väikelaste vanemad, sest taaskord on tulemas uhke Beebikeskuse Baby Race!