AVIS UTILITAS Rapla korvpallimeeskond sõitis täna õhtul Pärnusse, et oma nädala teiseks kohtumiseks minna vastamisi Pärnu Sadamaga. Üllatavalt ühepoolseks jäänud kohtumises tuli vastu võtta väga kindel kaotus, 87:64.

Nagu arvata oligi, oli mängus esimesest hetkest peale palju pusimist. Päris mitu mänguminutit oli mõlemal osapoolel raskusi palli korvi toimetamisega, olgu põhjuseks siis vastaste kõva kaitse või enda närvilisus rünnakul. Seisult 0:2 hakkas Pärnu rohkem realiseerima, samas kui Raplal endiselt tõsiseid raskusi ning ka omajagu ebaõnne. Veerandi keskpaigaks tablool 8:2 Pärnu kasuks. Lõpuks hakkas Rapla korvi ümber toimuv minema juba tragikoomiliseks, kuna esimest korda jõudis külalismeeskond uuesti skoori suurendamiseni alles 47 sekundit (!) enne veerandi lõppu. Selleks ajaks oli kodumeeskond aga juba omajagu eest läinud, lõpetades veerandi 20:4.

Teise veerandi algus vajas Rapla poolt väga otsustavat tegutsemist, et mitte juba varakult teerulli alla jääda. See õnnestuks paraku ainult mööndustega – ehkki mõne minutiga enda skoor duubeldati, ei õnnestunud samal ajal Pärnut väljaku teises otsas peatada, ja võõrustajate edu tipphetkel hirmuäratav 28:8. Sekka taas mõnevõrra ebaõnne ning viie mänguminuti järel tuli endiselt tõdeda Pärnu 32:16 paremust. Ehkki tasapisi hakkas mängupilt lõpuks ka tavapärast Rapla oma meenutama, oli tagasi tulla veel ikkagi kõvasti. 2:14 minna, kui 6:0 minispurt Rapla -13 peale tõi, 37:24. Sellest lähemale aga püsivalt pääseda ei õnnestunudki, ja poolajapausile mõttetööd tegema saatis sireen meeskonnad seisul 43:27.

Teist poolaega alustas Pärnu 8:0 spurdiga, mis Rapla meeskonna ja poolehoidjate peavalu ainult hullemaks muutis. Paraku ei toonud edasinegi leevendust. Nelja mänguminuti järel oli Pärnu edu juba 27 punkti, 58:31, ja Rapla oli endiselt tõsistes raskustes ka rünnakul. Pärnu edu paisus koguni kuni 32 punktini, aga seda korduvalt, kõige hiljem veel 2:10 enne neljandiku lõppu. Seejärel tuli Rapla õnneks veidi tagasi ning viimasele veerandile astuti vastu 26-punktises kaotusseisus, 44:70.

Nüüd oli vaat et mõistlikum hakata silma peal hoidma juba üldisel punktivahel kahe kohtumise kokkuvõttes, millest esimese Rapla 18 punktiga võitis. Paraku aga sellekski, et lõppvahe Rapla poole kaldu jääks, oli vaja kõvasti järgi tulla, ja see ei kippunud nüüd juba joovastuses Pärnu vastu kuidagi õnnestuma. Mängupilt oli üldiselt võrdsustunud, mis oli küll märksa parem variant, kui veelgi sügavamasse kaotusseisu vajuda, kuid vahe oli seega üldkokkuvõttes siiski endiselt Pärnu poole kaldu. Veerandi keskpaigas Pärnu peal 83:55, seega Raplal järgi tulla veel vähemalt 10 punkti, et n-ö tagasi nulli jõuda. Nii aga paraku minemas ei olnud. Ehkki lõpupoole liikudes suutis Rapla veidi lähemale nihkuda, ei olnud see piisav. Lõpusireen kuulutas Pärnu võidunumbriteks 87:64, kahe mängu kokkuvõttes seega Raplale -5.

Rapla efektiivseim mees oli täna väljakul tavapärase kaksikduubli kokku pannud Montae Glenn, kellelt 14 punkti ja 10 lauapalli, lisaks ka 2 blokki. Skoorimeister oli jällegi Devaugntah Williams, kes lisas 17 silma, 2 lauapalli ja 2 korvisöötu. Kahekohalise punktisummaga lõpetas ka Indrek Kajupank, kellelt 13 punkti. Pärnu resultatiivseim oli uus kapten Lauris Blaus 21 punkti, 8 lauapalli ja 4 korvisööduga.

Rapla keeruliste mängude seerias on ootamas veel üks kohtumine, mil sõidetakse külla BK Ventspilsile. Enne seda peavad kõik Eesti meeskonnad aga ka koondisepausi, kus on oma panust andmas Rapla mängujuht Rait-Riivo Laanegi. Ventspilsi kohtumine peetakse peale seda, kuu viimasel päeval, 29. veebruaril, kell 17.00. Järgmine kord tuleb Rapla kodusaali eeldatavasti 5. märtsil kell 19.00, et võtta vastu hetkel ebakindlas seisus olev BC Valga-Valka/Maks&Moorits.