Eile, 6. märtsil kohtusid Balti liiga teises ja otsustavas veerandfinaali mängus Tartu Ülikool ja AVIS UTILITAS Rapla. Esimene poolaeg oli ootuspäraselt põnev ja tasavägine, kuid teisel poolajal toimunut ei osanud ilmselt keegi ette näha – Tartu sai niivõrd hea hoo sisse, et Raplal ei olnud enam mitte mingit võimalust mäng enda kasuks pöörata. Poolfinaali koha teenis seega kahjuks Tartu auga välja skooriga 76:47.

Mängust:
AVIS UTILITAS Rapla algviisikus jooksid väljakule Gert Dorbek, Domagoj Bubalo, Indrek Kajupank, Nolan Cressler ja Dominique Hawkins. Mäng algas otsustavale mängule omaselt väga pingeliselt, kuid ootamatult väikese skooriga – seitsme minuti jooksul oli Tartu teeninud kolm punkti ning Rapla mitte ühtegi. Vähem kui kolm minutit enne lõppu õnnestus Tartul teenida ka järgmised 2 punkti ning seis oli 5:0. Veidi vähem kui kaks minutit enne veerandi lõppus õnnestus ka Raplal skoor avada ja esimesed 2 punkti teenida. Kui esialgu mängisid mõlemad võistkonnad tavalisemast turvalisemalt, siis esimese veerandi lõpus said Raplal siiski vead täis ning tartlastel oli võimalus vabavisetega skoori suurendada. Viimasel minutil teenis Bubalo veel 2+1 ning vahe oli vaid kolm punkti, kuid meie kahjuks tabas vastaste viimase sekundi vise ning esimene veerandi võitis Tartu 11:5.

Teine veerand algas kohe Dorbeku teise ja Kaldre kolmanda veaga, mille järel muutus Rapla olukord järjest keerulisemaks ning Tartu edu oli nüüd juba 7 punkti 14:7. Kuigi vahepeal tundus Rapla lõpuks oma rütmi leidvat, siis hakkas Tartu siiski järjest rohkem eest ära rebima ja veidi vähem kui kuus minutit enne esimese poolaja lõppu olime maas 11 punktiga 13:24. Eksimuste ja valesöötude kõrval hakkas aga Raplal tekkima üha rohkem õnnestumisi ning teine veerand võideti 2 punktiga 18:16, mis tähendas, et esimese poolaja lõppedes olime kaotusseisus vaid 4 punktiga 23:27.

Kolmandat veerandit alustas Tartu täiesti uuel käigul kolme tabava kolmesega, millele Raplal õnnestus küll vastata kahe kahesega, kuid 27:39 kaotusseis oli tõsiasi. Tartu jätkas mängu 7:0 spurdiga ning nüüd oli Raplal juba väga raske, sest 27:46 tähendas 19-punktist kaotusseisu. Kolmanda veerandi kaotasime 8:27 ning viimasele veerandile tuli minna vastu 23-punktise kaotusseisuga 31:54.
Viimasel veerandil jätkasid tartlased viskekontserti ning vähemalt 7-punktine võit jäi meist aina kaugemale. Mängisime küll väärtikalt lõpuni, kuid Tartu oli auga poolfinaali pääsu välja teeninud, kui mäng lõppes seisul 76:47.
Järgmine mäng juba pühapäeval, kui koduses liigas läheme vastamisi TTÜ KK-ga. Seekordne kodumäng toimub erandkorras Haapsalus Wiedemanni spordihoones. Näeme saalis kell 17:00!