AVIS UTILITAS Rapla korvpallimeeskond on pikendanud hooaja lõpuni kokkulepet Paulius Žalysega, Leedu päritolu ääremängijaga, kes detsembris meeskonda lühiajalise lepinguga lisandus.

Paulius Žalys on Kaunasest pärit ääremängija, kellel pikkust 201cm ja vanust 24 aastat. Korvpalli hakkas ta mängima Sabonise kooli süsteemis, kust siirdus USA-sse korvpalli mängima juba keskkooli ajal. Ülikoolikorvpalli mängis Žalys Lafayette’i ülikooli eest NCAA I divisjonis, olles kõik neli aastat stabiilne osa Lafayette-i mängust. Nelja aasta peale tõi mees keskmiselt 23,4 minutiga 8,7 punkti, 4,5 lauapalli ja 1,9 korvisöötu. Kevadel ülikooli lõpetanud, tuli Žalys Euroopasse tagasi ning alustas tänavust hooaega Ukraina Superliigas Kharkivski Sokoly ridades. Sealt oli mehe statistika 8 mängu, 18,3 minutit, 7,6 punkti, 2,1 lauapalli ja 1,9 korvisöötu.

„Pauliuse puhul oli tema tugev kossutaust juba ette teada ning ta ei ole selles mõttes Raplas oleku ajal meie lootusi põrmugi petnud,“ ütles mängumehe kohta peatreener Toomas Annuk. „Tegu on lisaks ka platsi kõval asjaliku mehega, kes on hea suhtumise ja töötahtega meeskonda kiirelt sulandunud. Paulius on veel noor korvpallur ja tema tugevaimad esitused Euroopas on kindlasti veel ees. Me oleme kindlad, et ta on meie äärel meeskonnale väga tubliks täienduseks.“

Paulius Žalys on Rapla eest platsil käinud 4 mängus ning enda kontosse kogunud keskmiselt umbes 21 mänguminuti jooksul 10,3 punkti, 2,5 lauapalli ja 1,3 korvisöötu.