AVIS UTILITAS Raplal oli eile igal juhul pidupäev! Teist korda sel hooajal oli põhjust kodusaal rahvast täis koguda, sest oodata oli külalisi – seekord TalTechi korvpallimeeskonda. Samuti teist korda järjest sai tõdeda, et Raplat kodusaalis alistada on kõike muud kui lihtne, sest kodumeeskond pani paremuse maksma 86:69!

Taas alustas Rapla veidi rabedalt, kuid kuna vastamisi olid meeskonnad, kellel ründearsenali jagub, ei saanud skoorivaesuse üle ikkagi otseselt kurta. Viis mänguminutit tõi tabloole juba 10:8, kodused peal. Seejärel vastaste tempo veidi rauges, kuid Rapla oma mitte, ja veerandi lõpuks tablool 20:13.

Teine veerandaeg tõi aga tasavägisust. Kui esmalt tundus, et Rapla võtab vastastel tempo taas maha, tegi TalTech siiski seda, mida nad hästi oskavad, ning tuli veerandi teises pooles jõudsalt järgi, minnes lühidalt juhtimagi. Indrek Kajupanga tabav kaugvise andis Raplale poolajapausiks siiski soodsama skoori, 39:39, ja mängu saatus jäi täielikult kahe viimase veerandaja otsustada.

Peale poolajapausi jätkus tegevus väljakul esialgu tasavägisuse ja viigi tähe all, kuid kolmanda veerandi keskelt hakkas Rapla initsiatiivi veidi enam enda kätte võtma. Ehkki TalTech püsis kindlalt sabas ja andis igati mõista, et neid maha kandma hakata oleks rumal, oli Rapla siiski pidevalt mõne punktiga peal. Mõned külaliste vead Mark-Andreas Jaaksonile veerandi lõppu, mis raplaka vabaviskejoonele saatsid, ja vahe muutus veidi turvalisemaks. Sireeniks oli tablool koduse meeskonna 57:52 paremus.

Viimane veerand, võib aga öelda, kuulus Raplale. Vastastele anti nende enda taktikat maitsta ning pommitati päris usinasti kaugelt, millele TalTechil enam kõvemat vastust, et vahet siiski tagasi teha, välja käia ei olnud. Punktivahe ületas 10 piiri juba peale 2 mänguminutit ning sellest päriselt tagasi ei tuldudki. Kahe kena kaugviskega Mark-Andreas Jaaksoni ja Indrek Kajupanga esituses lõpetas Rapla mängu skooril 86:69. Neljas võit on käes!

Rapla suurimad punktimasinad olid täna Devaugntah Williams, 16 punkti (+4 lp, 3rs), ja Indrek Kajupank, 15 punkti. Võrdselt 13 punkti peale jäid Erik Keedus ja lõpuks vaid 13 minutit mängida saanud Montae Glenn, kellele vastavalt ka 8 ja 10 lauapalli. TalTechi resultatiivseim oli Sten Olmre 18 punkti, 5 lauapalli ja 2 korvisööduga, Joonas Järveläinen lisas omalt pool 16 punkti ning 7 lauapalli.

Rapla korvpallimeeskonna järgmine kohtumine peetakse järgmisel pühapäeval, 27. oktoobril, kui külaliste rollis ollakse piirilinnas Valgas. Kohalik Valga-Valka/Maks&Moorits võtab meeskonna vastu kell 17.00. Järgmine kodumäng on aga sealt omakorda umbes nädala pärast, laupäeval, 2. novembril kell 17.00, kui saame kõiki saali kutsuda väga vingeks erimänguks – nimelt Mamma 10. juubeli mänguks! Sellel puhul saali tulla on praktiliselt kohustuslik, kuna vaatemängulisusele lisaks, mida iga BC Kalev/Cramo küllatulek meile alati toob, on lootust nii mõnekski muuks üllatuseks.