AVIS UTILITAS Rapla korvpallimeeskond lõpetas 2019. aasta ametlikult täna, kui võõrustas Tallinna Kalev/TLÜ-d. Paf liiga põhiturniiri teise ringi avamängust õnnestus Raplal võtta väga väärt võit numbritega 90:78.

Nagu esimenegi mäng, oli tänane läbivalt väga tasavägine. Esimesest rünnakust peale liiguti sisuliselt punkt punktis ning kumbki osapool teisele sentimeetritki ruumi anda ei soovinud. Veidi käis aga terve mängu vältel käest kätte initsiatiiv. Esmalt oli see pigem külaliste käes, kes skoori suurendamist alustasid, ning ehkki Rapla pidevalt veidi maas (või vahel ka peal) oli, ei õnnestunud neid kuidagi ka kannult raputada. Hea näide sellest oli just esimese veerandi lõpp, kui väike Kalev korraks tabloole lausa 6-punktise edu sai, 24:18, kuid Rapla sellest sireeniks kindla käega endale sobivama 23:24 vormis.

Teine veerand jätkus endiselt tasavägiselt, kuid initsiatiivi võttis nüüd üle kodumeeskond. Umbes kolm minutit oli tempo endiselt punkt punktis, kuid siis lajatasid kaugelt järjest kaptenid Sven ja Rait ning seis Raplale 34:29. Loomulikult seda aga nii jätta ei õnnestunud ning umbes pooleteise minuti pärast oli tablool taas viik, 36:36. Kord veidi suurema, kord veidi väiksema vahega liiguti veerandi lõpu suunas. Kui veidi vähem kui 2 minutit minna, oli nüüd Rapla kord tabloole oma 6-punktine erinevus sättida, 47:41, ning juba teada mustri alusel ka Kalevi kord see sireeniks miinimumini vähendada – pausile siirdusid meeskonnad skoorilt 47:46, peal Rapla.

Kolmas veerandaeg möödus suure pusimise tähe all. Kümne mänguminuti jooksul oli suurim nähtud skoorivahe kohe veerandi esimesest rünnakust, 3 punkti, ning seegi edaspidi ei kordunud. Mõne punktiga olid vastased kordamööda peal ning ka veerandi lõpu skoor peegeldas olukorda hästi – 66:66. Kõike jäi otsustama neljas veerand.

Pea pool viimast neljandikkugi tundus, et täpselt nii tihedas rebimises meeskonnad oma paremuse ka välja selgitavad. Kolme minuti järel oli tablool kodumeeskonna poolt vaadates 70:68, veidi enam kui nelja minutit algusest 72:68 ning veel minuti hiljem 74:68. Nagu aga paistma hakkas, kujunes sellest välja Rapla lõpuspurt. Nüüd tundus tuju kindlas tempos langevat külalistel, sest Rapla edu suurenes iga rünnakuga ning pooleteise minutiga oli näha ka mängu esimest kahekohalist punktivahet, 80:70 Raplale. Ehkki Kalevi mehed püssi põõsasse visanud ei olnud, ei õnnestunud vahet enam ka otsustavalt vähendada ning päris viimaste rünnakutega võttis Rapla enesekindluse toel veel veidi lisaks. Rapla väga valjuhäälne ja juubeldav kodupublik sai lõpusireeni kõlades rõõmustada väga olulise 90:78 võidu üle.

AVIS UTILITAS Rapla eest ladus täna vastastel korvid täis kaaskapten Sven Kaldre, kellelt 21 punkti, 6 lauapalli ja 1 blokk. Väga efektiivselt toetasid teda ka Montae Glenn harjumuspärase topeltduubliga, 15p+14lp, ning meeskonna teine kapten Rait-Riivo Laane, 9p+10rs+4vl. Meeskonna värskeim täiendus Paulius Žalys andis oma panuseks 16 punkti, 2 lauapalli, 2 korvisöötu ning 2 vaheltlõiget. Kalevi ridades tegid täna parimad esitused Michael Buchanan, 21 punkti, 7 lauapalli, ning Karl-Johan Lips, 18 punkti, 8 lauda, 3 korvisöötu.

Rapla korvpallimeeskonna jaoks on aasta võistlussaalis tänasega läbi. Järgmine kord jookseb meeskond väljakule 8. jaanuaril kell 19.30, mil võõrustajaks BK Liepaja. Kodusaali saab kogu Rapla korvpalli pere järgmine kord koonduda 11. jaanuaril kell 17.00, kui ette tuleb võtta suurem vigade parandus Jurmala Betsafe meeskonna vastu.

Suured tänud otseloomulikult kõigile, kes on meeskonda 2019. aasta sees toetanud, ükskõik, kas nõu või jõuga, saalist või ekraani tagant. Loodame veelgi edukamat korvpalliaastat 2020 aastanumbris!