AVIS UTILITAS Rapla korvpallimeeskond sõitis oma selle nädala mänguks Tallinnasse, külla TALTECHile. Nagu oodata oli, pakkusid võõrustajad kõva konkurentsi, kuid lõpusireeniks õnnestus siiski tabloole seada Rapla võidunumbrid, 98:90.

Mängu esimene poolaeg pakkus palju äratundmismomente neile, kellel veel meeles meeskondade selle hooaja esimene kohtumine Raplas. TALTECH oli hästi valmistunud ning sai esimese hooga ka paremini minema, hoides enamiku esimest veerandaega initsiatiivi enda käes. Julge pealehakkamine tõi võõrustajatele ka veerandivõidu, 24:20.

TALTECHi hea hoog jätkus ka järgmistel mänguminutitel, kuid Raplal oli taipu ja võimekust kodumeeskonda siiski mitte kaugele ette lasta. Veerandi keskpaigast edasi hakkas initsiatiiv aga veidi enam käest-kätte käima ning mäng muutus pingelisemaks. Ühest küljest pingeliselt, teisest paradoksaalselt pingevabalt lõpetati esimene poolaeg viiginumbritega, nagu oktoobriski, 42:42, ning kõike jäi otsustama teine poolaeg.

Pausilt naasid Rapla mängijad aga igal juhul juba uue otsustavusega. Kolmandat veerandit  alustati peale esimesel minutil 44:47 taha jäämist väga võimsalt, kui neli järjestikust kaugviset tabloole Rapla 56:47 edu seadsid. Selline esitus tõmbas võõrustajatel aga tuure mõneks ajaks omajagu maha, kuna Rapla sai oma eduseisu veel hea mitu minutit üsna rahulikult nautida. Veerandi viimastel minutitel üritas TALTECH comeback-i ning jõudis korduvalt Raplast 3 punkti kaugusele, kuid selline asjade käik külalisi ei rahuldanud. Vägisi võeti mäng enda kontrolli alla tagasi ning viimasele veerandajale suundudes pidi üliõpilasmeeskond tõdema Rapla 9-punktist paremust, 75:66.

Neljas veerand pakkus teravaid elamusi aga nii saali tulnud publikule, ülekandevaatajatele kui ka kindlasti meeskondadele väljakul ja pingil. Esialgu tundus, et Rapla purjetab võiduni üsna muretult ning oktoobris juhtunu kordub ka mängu lõpus. Siiski, ehkki TALTECH jäi üha enam murettekitavalt niigi lühikese pingiga mängides hätta isiklike vigade arvuga, suutis kodumeeskond ettevaatlikult mängides siiski vahet vähehaaval tagasi võtta. Viie mängitud minuti järel oli vahe 6, Rapla poolt vaadates 82:76, kuid veidi vähem kui minuti pärast oli peatreener Annuk sunnitud aja maha võtma, sest TALTECH oli otsustavalt liginenud – 81:82. Pingelist olukorda leevendasid aga Rapla kogenumad mehed Kajupank ja Kaldre kokku 6 punktiga, sekka üks TALTECHi lähivise, mis 2 minutit enne mängu lõppu 5-punktise paremuse andsid, 88:83. Ehkki TALTECHil selgelt võidulootused veel mitte maha maetud ei olnud, hoidsid raplakad siiski vapralt oma ning lõpetasid kohtumise võidukalt, 98:90.

Rapla poolel tegid täna õhtul kindlalt oma ära Ameerika leegionärid. Devaugntah Williamsilt suurima skooritegijana 24 punkti, 7 lauapalli ning 4 korvisöötu. Montae Glenni harjumuspärane topeltduubel ei üllata enam ilmselt suurt kedagi, kuid täna tõi ta selle numbritega 19p+13lp, lisaks ka 2 resultatiivset söötu ja 2 blokki. Eestlastest oli täna tugevaim Indrek Kajupank, kes lisas 13 punkti, 7 lauapalli, 2 res.söötu ja 2 vaheltlõiget. Punktiskoor jäi täna avamata üldse vaid kahel ülesantud mehel.

TALTECHi liidrid olid 24 punktiga Joonas Järveläinen ja 17 punktiga (+7 korvisöötu) kapten Sten Olmre.

Rapla meeskond võtab nüüd taas nädalaks võistlussaalidest aja maha, kuid võõrustab 25. jaanuaril kell 17 kodusaalis Tartu Ülikooli. See, miks on nüüd erakordselt oluline saali tulla ja just antud võistkonna üle võit võtta, ei tule kindlasti pikalt selgitada ühelegi Rapla korvpalli sõbrale.