AVIS UTILITAS Rapla meeskond võõrustas isadepäeva õhtul Sadolin Spordihoones Rakvere Tarvast. Meeskonnal tuli tõdeda, et Tarvas on hoolimata mõnest eemaloldud aastast endiselt võitluslik, sest seekord pidi tunnistama külaliste paremust – 81:89.

Lahtihüppest sai seekord paremini minema Rapla, sest väga kiirelt seati tabloole juba mugav edumaa, 8:2. Initsiatiiv hoiti enda käes pea kogu avaveerandi kestel, ehkki Tarvas näitas algusest peale ka oma võimekust küünte ja hammastega liidrist kinni hoida ning teda mitte kaugele lasta. Kuuest punktist suuremaks vahet venitada ei õnnestunud ning vahetult kümne mänguminuti lõpus seadis Rain Veidemani kahene Tarva veel eriti ligidale sappa, Rapla peal vaid 21:20.

Ka teisel veerandil õnnestus kodumeeskonnal siiski platsil initsiatiivi hoida ning lausa mitu minutit veerandi esimeses pooles säilitas Rapla ka oma mängu suurimat, 7-punktist paremust. Taas tuli Tarvas aga järgi, kolm ja pool minutit enne poolaega lausa kuni viigini 34:34, kuid Indrek Kajupank korrigeeris kahe järjestikuse rünnakuga seisu omalt poolt kodustele taas soodsamaks, 39:34. Veel veidi loksutamist ühele ja teisele poole, Mark-Andreas Jaaksoni viimase sekundi vise ning riietusruumidesse läksid meeskonnad Rapla eduseisult 47:42.

Kolmas veerandaeg kujunes Rapla jaoks keeruliseks. Juba avaminutitel kimbutas koduseid täielik punktipõud, kui Rakvere vaid veidi enam kui minutiga 6:0 spurdiga kohtumist juhtima läks. Ehkki tasapisi suurenes ka Rapla skoor, oli Tarval siiski märksa rohkem õnne ning veerandi keskpaigaks oldi peal juba kuuega, Rapla poolt vaadates 52:58. Edasigi oli mõlemal osapoolel teise käikudele alati võrdväärne vastus olemas ning sama punktivahega, täpsemalt 61:67 seisul, veerand ka lõpetati.

Viimaseks neljandikuks oli jõudude vahekord küllaltki tasakaalu jõudnud. Rapla vastastel hoolimata pingutustest vahet enam püsivalt suurendada ei lubanud, kuid ise samuti päriselt lähemale ei jõudnud. 3 minuti järel jõuti korraks 3 punkti peale, 68:71, kuid vastukaaluks vaid poolteist minutit hiljem oli vahe juba kahekohaline, 69:79. Nagu aga öeldud, ei jäänud kummagi poole tahtmine päriselt peale, sest mängu lõpusireeniks oli tablool 81:89 – vahe ühekohaline, kuid mitte ka napp.

Rapla poolel tegid tugevaid esitusi Devaugntah Williams (20p, 3lp, 1rs), Indrek Kajupank (18p, 4lp, 1rs, 1vl), Rapla särgis debüüdi teinud Chris Tawiah (12p, 5lp, 4rs) ja Mark-Andreas Jaakson (11p, 2lp, 3rs). Rakvere parimad olid Thomas Hamilton 22 punkti ja 10 lauapalliga, Rain Veideman, kellelt 17 punkti ja 2 korvisöötu, Devin Harris, 14 punkti, 5 lauapalli ja 6 korvisöötu, ning Kristo Saage, 13 punkti, 3 lauapalli, 7 resultatiivset söötu.

Rapla meeskonna järgmine kohtumine on sedakorda võõrsil, kui 17. novembril ootab Tartu Ülikooli spordihoones, üllatus-üllatus, Tartu Ülikooli meeskond. Kohtumine saab seal alguse 17.00 ning meeskond ootab kindlasti kõiki poolehoidjaid endaga Tartusse kaasa sõitma! Kodusaali saame kõik naasta 23. novembril kell 17.00, kui puremiseks tuleb eriti kõva pähkel liiga valitseva meistri BK Ventspilsi näol. Kuuendat meest on väljakule vaieldamatult vaja!

Rapla meeskond tänab kõiki pealtvaatajaid ja poolehoidjaid, kes oma isadepäeva õhtu korvpalli seltsis veeta otsustasid! Loodame peagi taas saalis kohtuda!