AVIS UTILITAS Rapla korvpallimeeskond sõitis täna õhtul sõbrapäevaks külla Tallinna Kalev/TLÜ-le, kellega juba veidi aega käsil pingeline heitlus turniiritabelis. Sama tulist mõõduvõttu sai näha ka täna väljakul – lisaajaga kulmineerunud mängu võitis Rapla, kuid üpris napilt, 86:83

Avapoolaeg ei olnud Rapla vastu helde. Esimesel veerandil ja suur osa teisestki oldi visetega tõsises hädas, mida vastased rõõmuga ära kasutasid. Esimese veerandi lõpuks, skooril 21:12 kodumeeskonna kasuks, oligi viskeprotsent vaid 25%, mis küll õnneks järgmise 10 mänguminutiga veidi paranes. Rapla tuligi päriselt mängu alles poolaja lõpuminutitel, kui paremini suudeti toimima panna tegevus mõlemas väljaku otsas. Vahepeal kuni 15-punktiseks veninud vahe võeti uuesti koomale ning riietusruumidesse läksid meeskonnad Rapla poolt vaadates seisult 30:37.

Peale väikest puhkust tuli Rapla tagasi selgelt keskendunumalt kui varem. Esimese nelja mänguminutiga tuldi väikesele Kalevile juba väga lähedale sappa, 37:39, kuid päriselt viigistada siiski kohe ei õnnestunud. Selleks läks veel mõni minut kui 41:41 viiginumbrid tabloole said, ning kohe järgmise rünnakuga läks Rapla esimest korda ka juhtima, 43:41. Nii lihtsalt see võit muidugi Raplaga koju tulema ei hakanud, ja mäng võrdsustus, pidevalt viigiseisu ümber tiirutades. Väike Kalev sai veerandi lõppu mõne õnnestumise rohkem, ning otsustavale neljandikule mindi vastu kodumeeskonna 54:51 eduseisus.

Veerandaeg algas Rapla jaoks aeglasemalt kui Kalevile, kes viis skoori kiirelt 58:51-ni. Seejärel oli omakorda Rapla etteaste, ning mõne minutiga oldi maas vaid 1 punktiga, 58:59. Edasi läks juba pingeliseks, nagu antud mängust arvata oligi: punkti-paariga käisid vaheldumisi ees mõlemad pooled, ning otsustama tundusid jäävat lõpuhetked. Viimase mänguminuti alguses viis Indrek Kajupank 2+1 lahendusega Rapla 75:72 juhtima, kuid see eduseis ei jäänud püsima – 12,6 sekundit enne lõppu seadis Kalev tabloole viiginumbrid 77:77 ning kuivõrd Rapla enam korvini ei jõudnud, oli lisaaeg tõsiasi.

Viis lisaminutit olid aga peamiselt Rapla dikteerimise all. Esialgu mängiti küll punkt-punktis, kuid viimasteks minutiteks seadis külalismeeskond tabloole 5-punktise edu ning seda Kalev päriselt tagasi võtta enam ei suutnud. Nüüd oli lõpuvile tõepoolest ka lõplik, ning Rapla 86:83 võit kindel!

Tänase mängu suurim kangelane oli kindlasti Gregor Ilves, kes omalt poolt meeskonnale tähtpäevaks 19 punkti ja 3 lauapalli kinkis. Topeltduubli toob Raplasse kaasa Ervins Jonats, 13 punkti ja 10 lauapalli, õige napilt jäi sellest puudu Hunter Mickelsonil, kellelt 14 punkti ja 9 lauapalli. Oma debüüdi tegi punases särgis ka hommikul Eestis maandunud Brian Williams, kes sai kirja 2 punkti ning 1 lauapalli.

Antud kohtumine tõi Raplale turniiritabelisse 11 kaotuse kõrvale ka 11. võidu, ning seadis meeskonna kenasti sisse 6. positsioonil. See võit on aga kindlasti mitte ainult meeskonna, vaid kogu kogukonna oma – pea pooled tänastest pealtvaatajatest olid Rapla poolehoidjad ning see andis meeskonnale väga olulise lisakäigu! Suur-suur tänu kõigile sõpradele, kes tee Tallinnasse leidsid!

AVIS UTILITAS Rapla teeb nüüd koondiseaknaks mängudega väikse pausi ning kapten Kajupank saab taas võimaluse Eesti särgis riigi au kaitsta. Väljakul tagasi ollakse 27. veebruaril kell 19 Tartus, kui pall pannakse mängu kohaliku Tartu Ülikooli meeskonnaga.