19.-21.aprill võistlesid 6 Rapla Korvpallikooli noortevõistkonda Rootsis Stadium Basketball Cup’il. Mõnel seltskonnal õnnestus paremini, mõnel ehk oli veidi raskem, kuid kokkuvõttes oli 70-liikmelise kossukooli brigaadi koos seiklemine juba iseenesest äge ning sellised väljasõidud on noorte tiimitunde kasvatamiseks olulised💙

Treener Kustas Põldoja: “Rapla 2008/2009 sünniaasta tüdrukud said turniiril kokku mängida 7 mängu Rootsi ja Taani eakaslaste vastu, millest kõik võideti. Mängiti formaadis, kus väljaspool arvestust sai võistelda ka kahe kohaliku poiste võistkonna vastu. Mängud tüdrukute võistkondade vastu olid pigem ühepoolsed, aga poiste vastu oli madistamist küllaga. Finaalis mängiti Taani tüdrukutega, keda võideti tulemusega 28:21. Lisaks võidukarikale ja medalitele tulid tüdrukud tagasi hulgalise võistluskogemusega ja ka oskusega mitmepäevasel turniiril iseseisvalt toime tulla.”

Treener Kaia Milling: “U14 tüdrukud mängisid end turniiril tublile 3. kohale, mille teekonnal võeti suisa kaks 1-punktilist võitu. Kuigi meie väikeseks pettumuseks ei näinud turniiri reglement ette medaleid kolmandale kohale, siis vaatamata sellele, oli n-ö pronksimängu võit eriti magus, kus viimase paari minutiga mängiti end liidripositsioonile 7-punktilisest kaotusseisust ja seda suurepärase tiimitööna! Kripeldama jääb vaid kaotus poolfinaalis, kus täiesti võidetava vastase vastu olime suures hädas visete realiseerimisel.
Tiimis mängisid Katri, Gerte, Berit, Triinu-Liisu, Leandra, Henriethe, Majandra Liis, Angela, Keit Liis, Emma Lisette.

U16 tüdrukud sõitsid turniirile 6-liikmelise koosseisuga ning lisaks kimbutasid viimastelt EMV mängudel “kaasa haaratud” vigastused. Arvestades asjaolusid võitlesid tüdrukud tublisti lõpuni ja selle krooniks ka magus võit viimases kohtumises. Võiduvõimalused olid reaalsed ka veel kolmes mängus, kuid neid lõplikult realiseerida ei suudetud. Asendamatu abi andsid võistkonnale U14 võistkonna tüdrukud, kes võistkonda kordamööda aitasid.
U16 tiimis mängisid Anna Maria, Merith, Lisete, Frida, Ketlin, Triine. Võistkonda abistasid vähemalt ühes mängus järgnevad U14 piigad: Katri, Gerte, Berit, Leandra, Majandra Liis, Angela, Keit Liis, Emma Lisette.

U12 vanus oli tüdrukutest võistlusklassidest osavõtjaterohkem, loosi tahtel sai meie piigade alagrupist kõrgematele kohtadele (1.-6.) mängima vaid esimene võistkond ning allajäämine tugevale Tampere Pyrintö võistkonnale selle võimaluse meilt võttis. Mängides 7. kohale saime kohtuda kolme erineva Rootsi tiimiga, kes pakkusid meile kolm head ja n-ö erineva stiiliga mängu. Kõigist kolmest õnnestus tüdrukutel võitjana väljuda. Võistkonnas mängisid Agnes, Britta, Eliis, Liseth, Emily, Lorelii, Liis, Marta, Mia Liis, Emma-Mia, Lisandra, Sille ja Brit Marii.

Võitudest-kaotustest olulisemgi on kindlasti turniiri vältel tiimi- ja klubikaaslastega veedetud kvaliteetaeg. Stadium Cup’i üks suuri plusse on kindlasti kompaktne võistluskeskus, tänu millele said lapsed päeva jooksul kaasa elada ka teistele Rapla võistkondadele.

Suur-suur aitäh abibrigaadile Marie, Tiiu ja Martin, kes võimaldasid turniiril osaleda kolmes erinevas vanusegrupis! ”

Treener Allar-Raul Antson: “U12 poisid saavutasid kokkuvõttes IV koha, mil kõik vastased olid Stockholmist. Alagrupis saadi 1 võit ja 1 kaotus, mis tagas kolme alagrupi võrdluses parima II koha ehk pääsu veerandfinaali. Esimeses play-off mängus võideti 23:20 IK Eos´st, teises play-off mängus ehk poolfinaalis kaotati 21:38 tugevale Hammarby Basket IF Grön´ile. Väga tasavägises pronksimängus oli vastaseks alagrupikaaslane AIK, mil IV koht saadi tulemusega 36:42.
Kõik mängijad väärivad kiitust väärika Rapla korvpalli esindamise eest. Saime viis väga kasulikku mängu, mil viimases kolmes said poisid tunda vastutuse pinget ja otsustamisvõime olulisust.”

Treener Jürgen Laars: “2004 poisid kuulusid viiesesse alagruppi koos rootslastega. Esimesel päeval mindi kokku hilisema turniiri võitja Motola Basketiga, kus peale head esimest poolaega kaotati mäng pingelise teise poolajaga väga napilt. Hätta jäädi üleväljapressi ja lauavõitlusega. Päeva teine mäng ei olnud sugugi kergem, kuid paaripunktilist edu Spanga Basketiga suudeti hoida mängu lõpuni ja napsati võit. Turniiri teisel päeval mindi kokku kohalike Norrköpingu Dolphinsitega. See mäng kaotati tänu ebaõnnestunud kolmandale veerandile. Päeva teises mängus, ja meile ka turniiri viimases mängus, mindi kokku KFUM Linköping Basketiga ning saadi vastastelt kätte kindel ülekaalukas võit. Kokkuvõttes, 2 võidu ja 2 kaotusega, tulemuseks turniiri kolmas koht ja valusalt jäädi siiski esimesena pühapäevaselt medalimängult välja.”

Vaata rohkem turniiritegemiste infot korvpallikooli Facebookilehelt! Piilu ka Rootsiskäigu galeriid!