Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna kodusaal on aastakümneid olnud legendaarselt keeruline koht, kust võiduga naasta. See Eesti korvpalli põhitõde sai eile õhtul ka üle korratud, kui AVIS UTILITAS Rapla meeskond pidi Tartus tunnistama kodumeeskonna 80:70 paremust.

Lõppskoor ei ole aga väga hea peegeldus mängu tegelikule käigule, sest umbes 38 ja pool esimest minutit saab kokku võtta ühe sõnaga – tasavägine. Aga võtame siiski algusest. Avavilest saati oli väljakul tükk tööd mõlemal meeskonnal ning peale Tartu esmast tabavat kahest ei õnnestunud kumbki meeskond korvi juures mitu minutit. Kui Indrek Kajupank Rapla poolel siiski kaane maha sai ja viiginumbrid tabloole tõusid, tegid külalised sellest juba kiirelt 10:2. Sellele vastas omakorda Tartu visa tagasitulekuga ning veerandi lõpuvileks olid peal juba nemad, 17:14.

Teine veerand õnnestus lõppkokkuvõttes paremini Raplal, ehkki täpselt samasuguse mustri alusel – enne vedas vastasel. Tartul õnnestus vahe 5-7 punkti ümbruses hoida kuni veerandi keskpaigani, kui Rapla kiire 11-0 spurt nad juba 4 punktiga eduseisu viis. Siis jäi omakorda tagaajaja rolli Tartu ning poolajaks comeback-i maksma panna ei suudetudki, sest Rapla võitis mängu esimese poole 34:30.

Teisel poolajal ei muutunud kohtumine samuti kuidagi ühepoolsemaks. Kolmanda veerandi kolmandal minutil tõid võõrustajad taas tabloole viiginumbrid, 34:34, ning sellele jätkus tihe heitlus ka veerandi ülejäänud 7 minutit. Kui enamiku ajast õnnestus Raplal siiski nappi edu näidata, tõi lõpp taas Tartule veidi paremat õnne, sest otsustavale veerandile said nad tänu Kregor Hermeti kaugviskele minna 2-punktises paremuses, 50:48.

Lõpuneljandikku alustas Tartu poolelt värske lisandus Tanel Sokk, kes järjestikuse 5 punktiga Tartu korraks juba 7-punktisesse paremusse aitas. See aga pikalt ei kestnud, kuna Rapla poolelt vastasid kaugvisetega duo Kajupank-Laane ja oligi mäng taas punkt-punktis. Hea tabavus kolmesejoone tagant aitas Tartul kerget edu hoida, kuid Rapla hingas tihedalt kuklasse ning isegi 59 sekundit enne lõppu oli vahe vaid 3-punktine, 70:67 kodustele. Need sekundid olid aga Tartu jaoks väga hea õnnega, sest hoolimata Kajupanga kaugviskest, aitasid üks pealtpanek, kaks paari tabavaid vabaviskeid ning Kregor Hermeti praktiliselt viimase hetke tõesti kauge kaugvise nad numbritega 80:70 ikkagi võidusadamasse.

Rapla efektiivseim mees oli eile vaieldamatult Indrek Kajupank, kes üsna värskelt vigastuspausilt naasnuna pea 35 mängitud minutiga 20 punkti, 2 lauapalli ja 1 korvisöödu meeskonna statistikasse tõi. Kahekohalise skooriga said eile veel maha Sven Kaldre, 13 punkti, 3 resultatiivset söötu, ning Chris Tawiah, kellelt 10 punkti ja 12 lauapalli.

Tartu poolel oli mängu staar Kregor Hermet, kes kostitas külalisi 26 visatud punkti ja 5 nopitud lauapalliga. Adomas Drungilas lisas 17 punkti ja 7 lauapalli, taas Tartu särgi selga tõmmanud Tanel Sokk kogus 13 punkti, 7 lauapalli ning 5 resultatiivset söötu.

Rapla novembrikuu õnneks või kahjuks kuidagi lihtsamal noodil lõppemas ei ole, kuna järgmises mängus, mis peetakse 23. novembril kell 17.00 kodusaalis, tuleb külla liiga valitsev meister BK Ventspils. Seejärel sõidetakse kuu lõpetuseks 30. novembril külla Jurmala Betsafe-i meeskonnale, kelle kodusaalis algab kohtumine taas kell 17.00. Kaks kõva pähklit on novembris veel seega kindlasti ees ning meeskond vajab kahtlemata oma tagala tuge!