AVIS UTILITAS Rapla korvpallimeeskond pidas täna õhtul Liepajas uue aasta avamängu. Väga palju tugevaid emotsioone pakkunud mängust õnnestus hooaja esimese lisaajaga võtta väärtuslik 92:87 võit!

Avaveerand kujunes tasavägiseks. Käest kätte käis nii liidripositsioon kui ka initsiatiiv tervikuna ning kumbagi osapoolt päris dominantsena välja tuua ei saakski. Veidi enesekindlam tegutsemine veerandi viimastel sekunditel andis vileks paremuse siiski kodumeeskonnale, nende poolt vaadates skooril 22:20.

Veerandajapausi järelt jätkati esialgu sealt, kus mäng ennegi pooleli jäi, tasavägisuse tähe all. Veerandi keskpaigaks oli Liepaja aga end veidi enam, 4-5 punktiga ette rebinud ning näitas taas üles enesekindlust ja pealehakkamist, millest seni ehk väljakul puudu on olnud. Rapla tuli seejärel küll taas viigini sappa, kuid kaotas siis jälle mängukindluse, mida Liepaja ära kasutamata ei jätnud. Poolajapausiks suundusid meeskonnad riideruumidesse lahinguplaane pidama seisult 39:35, peal võõrustajad.

Kolmas veerand oli Rapla jaoks lihtsalt väljendudes ebaõnnestumine. Liepaja tuli väga hea valmisolekuga, mis omakorda Rapla meestele veelgi segadusttekitavamalt tundus mõjuvat. Kõiki kümmet mänguminutit domineeris eksimatult kodumeeskond, kes võitis veerandi veenvalt 28:17, seades nii tabloole skoori 70:52.

Viimaseks veerandajaks oli seega raplakate poolt endale parajalt sügav auk kaevatud. Esialgu tundus, et sealt välja saamise ülesanne võibki liiga keeruliseks osutuda, sest Liepaja hea hoog jätkus ning vahe ei tahtnud kohe kuidagi otsustavalt vähenema hakata. Rapla ei ole aga allaandjate meeskond ja visalt rühiti edasi… Kuni töö hakkas vilja kandma. Üha enam ja enam tabas pall nüüd Rapla visetest märki ning vahe sulas. Veidi vähem kui 2 minutit ning vahe oli 3, 51 sekundit veel mängida ning Sven Kaldre vabavisete järel tablool viik, 80:80. Kuna kumbki osapool suure võitluse tulemusena rohkem korvini ei jõudnudki, tähendaski see Rapla jaoks käesoleva hooaja esimest lisaaega.

Viis lisaminutitki kujunesid tõeliseks närvide mänguks. Mõlema meeskonna võidunälg oli suur ning kordamööda pommitati nii kaugelt kui lähedalt, kumbki teisele eelist andmata. Otsustava tähtsusega oli lisaajal aga kaaskapten Sven Kaldre tegutsemine, kes tabas vabaviskejoonelt esmalt kaks komplekti viskeid ning lisas hirmolulisel hetkel, 18 sekundit enne lõppu, ka kaugelt, mis Rapla 90:87 juhtima viis. Ja siis veel ühed Sveni tabavad vabavisked… ja Rapla võit numbritega 92:87!

Tänases raskes mängus näitasid liidriomadusi Rapla kogenumad eestlased – Indrek Kajupank lisas meeskonna eest 22 punkti, 4 lauapalli, 3 korvisöötu, 2 vaheltlõiget ja 1 bloki, kaaskapten Sven Kaldre tõi ühtekokku 20 punkti (9 lisaajal), 3 lauapalli ja 4 korvisöötu. Head tuge pakkus ka Devaugntah Williams, kellelt 18 punkti, 8 lauapalli, 6 resultatiivset söötu ja 4 vaheltlõiget. BK Liepaja poolel tõi meeskonnale 18 punkti (+2rs) Arnis Ate, 16 punkti ja 6 lauapalli panustas Eduards Hazners.

Sellist võimast võiduemotsiooni on Raplale aga sellel nädalal kindlasti vaja, kuna juba sellel laupäeval tuleb end uuesti kossuplatsil proovile panna. Meie kodusaali sõidab kella 17-ks väga kõvast puust vastane, Jurmala Betsafe-i meeskond, kellele hooaja esimeses pooles võõrsil valusalt alla vanduma pidime. Paneme aga nüüd seljad kokku ja toome kastanid kodus tulest välja! Rapla, meie ju suudame!