AVIS UTILITAS Rapla meeskond võõrustas täna õhtul ülekandeta kodumängul Sadolin Spordihoones Riia VEF-i. Kohtumine pakkus kohale tulnud publikule kõvasti vaatemängulisust ning võitlust, kuid kaks korda järjest VEF reha otsa ei astunud – kodumeeskond Rapla pidi nende paremust tunnistama numbritega 66:73.

Juba esimestest rünnakutest alates oli selge, et VEF täna Eestisse asja juhuse hooleks jätma ei ole tulnud. Mäng algas kohe väga võitluslikult ja tasavägiselt – ehkki VEF agressiivsuse ja hooga tagasi ei hoidnud, õnnestus Raplal alati sappa tulla. Kui veidi üle viie minuti mängitud, oli tablool ka päriselt viik, 14:14. Sellest rabeles aga paremini välja külalismeeskond, kes koguni 13:0 spurdi maksma pani. Viimase minutiga suutis Rapla siiski mõne punkti tagasi mängida ning veerandi lõpp tuli skooriga 18:28.

Teisel veerandil mäng aga võrdsustus – Rapla tuli kiirelt kahe järjestikuse õnnestumisega -6 peale ja laias laastus umbes-täpselt seal ka terve veerandi püsis. Püüdis VEF, mis ta püüdis, pikemaks kui mõneks rünnakuks Raplat kaugemale maha raputada ei õnnestunud. Veerandi keskpaigas vilksas korraks siiski taas tabloole ka VEF-i kahekohaline edu, kõige rohkem 41:29, kuid poolajapausiks oli see Rapla poolt taas tuttavale -6 korrigeeritud, 37:43.

Kohtumise teistki poolt püüdis VEF alustada agressiivsusega, kuid seekordki nende pidu pikalt ei kestnud – ehkki hetkeks õnnestus neil taas edu 10-ni venitada, 47:37, tuli Rapla jälle kiirelt järgi ning õige pea käis mäng, üllatus-üllatus, 6-punktise vahe ümber. Veerandi keskpaigast alates aga õnnestus Raplal mõne järjestikuse õnnestumise, samas vastaste rünnakute nurjamisega juba ka -2-ni nihkuda, 49:51, kuid vähemasti esialgu mitte lähemale. Nüüd oli VEF see, kes endist 6-punktist erinevust tagasi igatses, ja selle ka saavutas. Veerandi lõppedeski tablool 51:57.

Otsustav veerandaeg läks aga kohe eriti põnevaks. Esialgu oli kõik üsna täpselt endine, Rapla poolt vaadates umbes -6, veidi siia-sinna, kuid vähehaaval kippus vahe ka napimaks. Nüüd hakkas natuke enne veerandi keskpaika korduvaks nähtuseks olema -4, esmalt 57:61, siis 60:64. Kõvasti praaki vahele ning umbes minuti pärast oli Rapla veel sammukese lähemal, 62:64. Pusis VEF mis pusis, kui korraks ka rohkemata ette saadi, oli siis Rapla taas -2 peal sabas ning hingas kõvasti kuklasse. Nüüd oli mängida veel vaid 2 kohtumise saatust otsustavat minutit. Kui mängida veel napid 1:22, tõid Rait-Riivo Laane kaks tabavat vabaviset Rapla koguni veel lähemale, 66:67, ja liidriks tõusmine oli käegakatsutav nii meeskonnale kui rõkkavale publikule. Paraku näitas Riia VEF aga keerulises olukorras kvaliteeti ning nähtavasti oli just pinge see, mida neil nüüd õnnestumiseks vaja oli. Vahe hakkas väga kiirelt taas kasvama, Raplal olulised visked omakorda enam märki ei tabanud, ning VEF libiseski eest. Lõpusireen kuulutas külaliste võidunumbreid 73:66.

Rapla eest oli konkurentsitult edukaim täna Devaugntah Williams, kes tõi meeskonnale 24 punkti ja 4 lauapalli. Võrdselt 9 punkti peale jäid kolm meest – Rait-Riivo Laane (+3lp+8rs), Gregor Ilves (+4lp+4rs) ja Indrek Kajupank (+7lp+3rs). VEF-i poolelt paistis enim silma Xavier Thames, kes lisas oma meeskonna kontosse 22 punkti, 2 lauapalli, 2 korvisöötu ja 2 vaheltlõiget.

Rapla peab oma järgmise kohtumise aga juba mõne päeva pärast, laupäeval, kui tuleb võtta ette teekord Pärnusse, külla mõistagi Pärnu Sadamale. Kell 17.00 algaval mängul loodame kindlasti näha ka palju meie poolehoidjaid, sest Pärnu meeskonna vastu pole ükski kohtumine kunagi lihtne! Kodusaali tagasi tuleb meeskond aga alles märtsikuus, täpsemalt 5. märtsil kell 19.00, kui Raplasse sõidab BC Valga-Valka/Maks&Moorits. Kellega ei kohtu Pärnus, loodame kohtuda siis!