Reedel, 19. oktoobril läksid Kalevi Spordihallis esmakordselt sel hooajal vastamisi BC Kalev/Cramo ja AVIS UTILITAS Rapla. Kindlasti meenus seda mängu vaadates paljudele korvpallisõpradele eelmise hooaja esimene omavaheline mäng, kus kohtumine läks lisaajale ning Rapla napilt kaotas. Nimelt ka sel korral kulges mäng väga põnevalt ning mängu viimaste minutiteni polnud täiesti kindel, kellel õnnestub võidupunktid endale krabada. Kuigi tegime kõvasti tööd ning rahva lootus püsis lõpuni, siis õnnestus kalevlastel mängu lõpp enda kasuks pöörata ja mäng võita 81:68.

Mängust:
AVIS UTILITAS Rapla algviisikus alustasid Rain Veideman, Hunter Mickelson, Indrek Kajupank, Dominique Hawkins ja Sven Kaldre. Mäng algas tasavägiselt ning kulges väga punkt-punktis. Esimesed kuus punkti tõi Rapla arvele kindlate kahestega Mickelson, kelle tööd jätkas kahe järjestikuse kolmesega Kaldre. Kaks minutit enne veerandaja lõppu olime jäänud maha viie punktiga 12:17, kuid Ilves tabas veel kahese ning esimese veerandi lõppedes olime kaotusseisus vaid kolme punktiga 14:17.

Teise veerandi esimeses pooles püsisime hästi mängus ning vahe ei kasvanud üle viie punkti. Seejärel õnnestus küll vastastel kahel korral saada vahe seitsmele punktile, kuid õnneks oli meil vajaminev korv kohe varnast võtta. Kolm minutit enne veerandi lõppu õnnestus vastastel alustada 6:0 vahespurti ning poolteist minutit enne veerandaja lõppu oli nende edu nüüd 11 punkti 38:27. Meie poolt Veideman tabas kahese, vastastelt Sokk vabaviske, meilt Hawkins jällegi kolmese ja vastastelt Jõesaar kahese ning esimese poolaja lõppedes oli BC Kalev/Cramo juhtimas üheksa punktiga 41:32.

Olime seni püsinud väga hästi mängus, kuid kolmanda veerandi alguses hakkas vastane tunduvalt rohkem hambaid näitama – veerandaega alustati 10:0 vahespurdiga, mille järel olime kaotusseisus 19 punktiga 32:51. Meil õnnestus siiski ennast koguda ning vastata 7:0 vahespurdiga. Kahjuks turvalisemaks me vahet vähendada ei suutnudki ning kolmanda veerandi lõppedes olid vastased juhtimas 13 punktiga 60:47.

Vaatamata oodatust väiksemale punktivahele oli kontroll küll vastaste käes, aga meil tasus lõpuni välja pingutada ja loota, et äkki tõesti õnnestub meil see mäng veel oma kasuks pöörata. Otsustavat veerandit alustasimegi Kajupanga ja Veidemani 7:0 vahespurdiga, mille järel olime kaotusseisus vaid kuue punktiga 54:60. Kuus ja pool minutit enne mängu lõppu õnnestus meil Veidemanni kolmese järel hetkeks saada vahe isegi viiele punktile 59:64. Timeout’ilt naastes tabasid vastased kohe valusad kahese ja kolmese. Võitlesime küll edasi, aga vahet meil enam seitsmest punktist väiksemaks ei õnnestunud vähendada. Lõpuvile kõlades kuulus BC Kalev/Cramole võit 81:68, kuid oleme õnnelikud, et suutsime rahvale reede õhtul ootamatult põneva korvpallilahingu pakkuda!

Meie resultatiivseimad olid 17 punktiga Rain Veideman, 15 punktiga Hunter Mickelson ja 11 punktiga Indrek Kajupank.

Nädala pärast läheme Lätis laupäeval vastamisi BK Ventspilsiga ja pühapäeval BK Liepajaga. Näeme saalis!