AVIS UTILITAS Rapla meeskond külastas täna õhtul Lätis liiga valitsevat meistrit BK Ventspilsi. Kuigi esimese poolaja suutis Rapla võita, võttis teisel poolajal tugevam oma ning Ventspils kirjutas tabelisse võidu tulemusega 96:74.

Nagu tabelis lähestikku asuvatele meeskondadele kohane, oli mängu algus igati tasavägine. Korve saadi kordamööda kuni seisuni 9:9. Rapla poolelt alustas väga hästi Montae Glenn, kes selleks hetkeks juba 7 silma peal oli. Ülejäänud veerandaja vältel oli Ventspils pidevalt punkti-paariga peal, kuid Rapla püsis tänu Indrek Kajupanga resultatiivsele tegutsemisele kenasti mängus. Veerandaja viimasel sekundil saatis Kristaps Gluditis teele tabava kolmese, mis tegi seisuks 20:26 Rapla poolelt vaadatuna.

II veerandaja algus oli Rapla jaoks kõike muud kui ilus. Kõigest minutiga oli vahe kärisenud juba 10le punktile ja esimene raske moment oli kätte jõudnud. Rapla õnneks võttis skoorimise enda õlule esimesel veerandajal 0 peale jäänud Rait-Riivo Laane, kelle tabav kaugvise Rapla 10-0 spurti alustas. Juba 5.38 enne poolaja olid tablool viiginumbrid. Kusjuures, vähem kui 5 minutiga oli Ventspils peatreener sunnitud 2 time-outi ära kasutama. Edasi kontrollis mängu juba Rapla, eeskätt oma tabavate kaugvisete toel. Kui mängu alustati mitme järjestikuse möödaviskega, siis II veerandajal tabati esimesed 6 kolmest! Kokku tabati II veerandajal kaugviskeid 9st 7. Eriti heas hoos oli Rapla mängujuht Laane, kes teisel veerandajal tabas väljakult kõik 5 teele saadetud viset(sh kolmesed 4-4), tuues kokku 14 punkti ja jagades välja 6 resultatiivset söötu. Teda toetasid Indrek Kajupank 13 ja Montae Glenn 10 punktiga.

Peale poolajapausi jätkus tasavägist heitlust veel täpselt veerandaja keskpaigani, mil tablool särasid 54:54 viiginumbrid. Sellest hetkest alates hakkas Ventspils vaikselt, aga kindlalt eest ära libisema. Kolmandal veerandajal ei jätkunud Rapla hea tabavus kolmepunktijoone tagant ning häid lahendusi ei leitud ka korvi alt. Ventspils tabab seevastu nii lähedalt kui kaugelt ning veerandaja lõpuks olid nad sisse võtnud 12-punktilise(73:61) eduseisu.

Viimasel veerandajal jätkas Ventspils sealt, kus pooleli jäi. Oma rünnakud lõpetati loogiliste lahendustega ning kaitses jätkati Rapla survestamist, mille tulemusena oli punasärkide skoor väga visa kasvama. Esimesel poolajal hästi tabanud kolmesed ei tahtnud Raplal enam üldse kukkuda, teisel poolajal tabati vaid 2 viset 14st. Ka teravusest jäi vajaka, kui terve mängu peale teenis Rapla vaid 4 vabaviset vastaste 25 vastu. Ventspils mängis oma tasemele vastavalt ning kasvatas oma edu veelgi võttes lõpuks 22-punktilise, 96:74, võidu. Teine poolaeg seejuures Ventspilsile lausa 51:24!!!

Rapla tulemuslikem oli seekord Rait-Riivo Laane 18 punkti ja 7 sööduga. Indrek Kajupank  lisas 17 punkti ning Montae Glenn 12 punkti ja 8 lauapalli. Ventspilsil tegid skoori kõik mängijad, enim punkte viskasid Maris Gulbis(17p) ja Klavs Cavars(16p + 10lp).

Kahjuks ei õnnestunudki AVIS UTILITAS Raplal veebruari kuus võidurõõmu maitsta, kuid kaua see seeria enam kesta ei saa! Esimene võimalus vastased alistada tuleb 8. märtsil kui sõidetakse külla Läti Ülikooli meeskonnale.