AVIS UTILITAS Rapla meeskond külastas täna õhtul Tallinnas valitsevat Eesti meistrit BC Kalev/Cramot. Ehkki võõrustajatele osutati südi vastupanu ning korduvalt õnnestus neile ka lähedale saada, võttis Cramo lõpus oma ning mängu võidu, skooriga 92:68.

Mäng algas küllalt tasavägiselt, nagu meeskondade tänavuse hooaja esimenegi kohtumine. Kodumeeskond hoidis küll initsiatiivi napilt enda käes, kuid tõesti vaid napilt, sest Rapla hoidis vahe absoluutselt minimaalse, olles enamasti vaid punktiga maas. Kui veerandi lõpuni veel mõni sekund üle 3 minuti minna, tõi Paulius Žalys oma kaugviskega Rapla ka viigile, 16:16, kuid sellele vastas Cramo omalt poolt mõne minuti jooksul 11:0 spurdiga. Viimase mänguminuti jooksul kumbki osapool enam skoorimiseni ei jõudnud, niiet esimese veerandi lõpetasidki meeskonnad skooril 27:16, eespool kodumeeskond Kalev/Cramo.

Teine veerand algas kohe kõva võitlusega. Cramo oli nõuks võtnud hästi käima saadud mänguga jätkata ning esialgu see ka õnnestus, vahe suurendati hoobilt 14-le, 30:16. Ehkki järgi anda võõrustajad selgelt ei soovinud, ei tulnud aga ka Rapla Kalevi spordihalli kergesti alla andma ning peagi võideldi end taas ühekohalisele vahele, tulles Devaugntah Williamsi kahestest esmalt 7 (25:32) ja seejärel 8 punkti (27:35) peale. Siis kippus Rapla mängu aga palju praaki, mida vastased mitte ära kasutamata ei jätnud, ning oma vahet taas kindlustasid, domineerides mängu kuni poolajavileni. Pausile läksid meeskonnad skoorilt 53:33, Raplal kõvasti tööd teha, et mängu võitluslikkus tagasi tuua.

Täpselt sellega aga ka kolmandat veerandit alustati – 4 minutiga tegi Rapla 15:1 spurdi ning vahe oligi praktiliselt sulanud, tablool külaliste poolt vaadates 48:54! Cramo tundus sellise otsustava agressiivsuse üle nii üllatunud, et pea terve kolmanda veerandi esimese poole skoori korralikult avatud ei saanud, kuid kvaliteetsele meeskonnale omaselt kogus end seejärel siiski. Ehkki vahe oli peagi taas kahekohaline, siis nüüd juba märksa napimalt. Veidi siia-sinna loksutamist veel ning otsustavale neljandikule mindi seisul 67:55. Kuigi võõrustajad juhtisid endiselt, oli nende edu nüüd kahtlemata juba hoopis ebakindlam ning täiesti muretu võidusadamasse purjetamine oli juba läinud unistus.

Kõva võitlus ei kadunud mängust ka viimasel veerandil. Meeskonnad alustasid vastastikku tabavate rünnakutega, mis vahe endiselt umbes 11 punkti ümber hoidsid, kuid kolme minuti järel pani Cramo järgmise käigu sisse ning hakkas taas eest ära minema, jõudes tõepoolest pikapeale ka endise paremuseni, nüüd skooriga 86:66. Viimastel mänguminutitel Raplal veel üheks comeback-iks jaksu ei jagunud ning lõpusireeniks vormistas valitsev Eesti meister täna oma paremuse skooriga 92:68.

Rapla suurim punktitooja oli seekord Viktors Iljins, kellelt 15 punkti ja 7 lauapalli, kahekohalise punktisumma sai statistikasse kirja ka Indrek Kajupank: 14 punkti, 5 lauda ning 2 korvisöötu. Cramo ridades tõi enim punkte, täpsemalt 23, Kyle Vinales.

Rapla keeruline seeria aga veel lõppu ei saa, kuna juba õige pea, teisipäeval, 11. veebruaril, tuleb kell 19.00 kodusaalis vastu võtta Läti korvpalli lipulaev Riia VEF. Nüüd teenitud kogemused kuluvad kindlasti turniiritabeli 2. meeskonna vastu marjaks ära, kuid asendamatu osa on mängul ka meeskonna tagalal, kodusaalis kaasa elavatel fännidel. Seda enam, et teisipäevane on meie veebruarikuu ainuke kodumäng!