AVIS UTILITAS Rapla korvpallimeeskond käis täna õhtul külas tulisel vastasel Jurmala Betsafe-il. Nagu eelmise hooaja kohtumiste ning tänavuse hooaja eel peetud treeningmängu tulemused ennustasid, läks Jurmalas kossulahinguks. Paraku Raplal ebaõnnestunud teise poolaja tõttu võitu ka nüüd võtta ei õnnestunud. Jurmala pani maksma oma 70:52 paremuse.

Mängu esimene poolaeg oli väga tasavägine ning meeskonnad näitasid üsna võrdset minekut. Esimesel veerandil domineeris mängupildis tegelikult just Rapla, kes enamikku kümnest mänguminutist ka mõne punktiga juhtis. Tagaajaja rolli jäänud kodumeeskond suutis siiski mõne hea õnnestumisega veerandi lõpus end skoori mõttes peale sättida, kuid üsna napilt – 19:15.

Teist veerandit alustas Jurmala samuti tugevalt, juhtides veidi enam kui kolme minuti järel 28:20. Siis võttis aga asja enda peale Rapla noor mängumees Joonas Šein, kes ainuisikuliselt 7 punkti Jurmala korvi kõmmutas, ning et vastased selle aja jooksul vaid ühe kahesega maha olid saanud, oli vahe hoopis lubavam, Rapla poolt vaadates 27:30. Nelja viimase mänguminutiga Rapla võõrustajatel enam tabamist ei võimaldanud ja 5:0 spurdiga oli Rapla poolajaks taas peal, 32:30.

Pausilt tulid aga Jurmala mehed tagasi täis otsustavust ning otsesõnu öeldes Rapla teine poolaeg ebaõnnestus. Head kolmeseõnne oli kodumeeskonnal samuti, kuid see oli siiski vaid pool külaliste probleemist – Raplal oli tõsiseid probleeme omalt poolt palli korvini toimetamisega. Kolmanda veerandaja võitis Jurmala koguni 20:7, mis tablool tähendas skoori 50:39. Lohutust ei toonud paraku ka mängu viimane veerand ning Jurmala suurendas vahet veelgi. Lõpusireeniks olid tablool numbrid 70:52 koduste kasuks.

Rapla meeskonna resultatiivseim mees oli Chris Tawiah, kellelt topeltduubel 14 punkti ja 10 lauapalli, 8 punkti ja 5 lauapalli tõi Sven Kaldre. Jurmalale lisas Denis Krestinin statistikasse topeltduubli 13 punkti, 12 lauapalli, kapten Ugis Pinete panustas 14 punkti, 3 lauapalli ja 3 korvisööduga.

Mitme olulise mängija panusest puudust tundev Rapla aga pikalt lahendust otsida ei saa, kuna järgmise nädala jooksul tuleb erakordselt pidada koguni kaks kohtumist, sealjuures mõlemad kodusaalis. Kolmapäeval, 4. detsembril kell 19.00 tuleb Raplasse kevadine veerandfinaalirivaal Pärnu Sadam ning vaid loetud päevad hiljem, laupäeval, 7. detsembril kell 17.00 võõrustatakse Läti Ülikooli meeskonda. Meeskond vajab just nüüd toetust rohkem kui kunagi varem!