AVIS UTILITAS Rapla meeskond külastas täna õhtul Tartu Ülikooli spordihoonet, kus ootas loomulikult ees ei keegi muu kui Tartu Ülikooli korvpallimeeskond. Sel korral noppis kuni peaaegu lõpuni väga võrdset mängupilti näidanud meeskondadest võidu siiski kodusats, lõppskooriga 85:76.

Sisuliselt kõik esimesed 36 mänguminutit kulgesid sarnases, väga tasavägises tempos. Mõlematel meeskondadel õnnestus teatud momentidel saada väike eduseis, mille vastased seejärel mõne minutiga tasa tegid. Saali kogunenud publik sai igal juhul täna nautida palju kirglikku korvpalli ning pinge püsis kohtumises lahtihüppest kuni pea lõpusireenini.

Kui avaveerandil sai esimese hooga Rapla hästi minema, pööras Tartu selle mõne minutiga pea peale ning haaras ise initsiatiivi. Kerge kontrolli säilitas kodumeeskond kuni veerandi lõpuni, mis neile 20:18. Täpselt sama jätkus ka teisel neljandikul – Tartu natuke ette, Rapla taas järgi, viik, Tartu natuke ette, Rapla taas järgi. Poolajaks oli tablool endiselt koduste napp paremus, nüüd 39:36.

Teist poolt alustas initsiatiivikamalt Rapla meeskond ning peagi olid avapoolaja rollid vahetunud – nüüd oli kerge edu pigem punasärkidel, tartlased rohkem tagaajaja rollis. Üha enam ja enam särasid aga tablool ka erinevad viiginumbrid – kumbki pool veidigi selgemat vahet sisse ei saanud. Otsustavale veerandile läksidki meeskonnad vastu võrdsetena, 59:59, ning kõik algas puhtalt lehelt.

Esialgu oli taas enam edu Raplal, kes mõne minutiga 5-punktises eduseisus oli, 67:62. Veerandi keskpaigas õnnestus Ervins Jonatsi korvialusest viskest ka punkt suuremat edu näha, 70:64, kuid siis paraku Rapla õnn pöördus. Enne viisakat visketabavust näidanud külalised ei saanud otsustavatel hetkedel palli korvi, probleeme oli nii vabaviskejoonel kui mänguolukordades. Tartu meeskond ei ole aga sats, kellele head võimalust kaks korda pakkuma peab, ja see kasutati ära. Veel 3:40 enne lõppu viigistas Rapla 73:73, kuid kuna järgnevad minutid vaevu punktilisa tõid, võttis Tartu Ülikool kodusaalis revanši ning kirjutas end turniiritabeli 6. kohale võidunumbritega 85:76. Rapla jätab tänase mängu järel endiselt play-offipositsioonil, 7. kohal.

Rapla resultatiivseimad mehed olid täna Indrek Kajupank, kes tõi 17 punkti, võttis 4 lauapalli ning andis sõpradele 7 korvisöötu. Hunter Mickelsonilt 14 punkti ja 4 lauapalli, Ronald Dephilt panuseks 13 punkti ja 7 lauda. Esimese tõelise mängu tegi meeskonna rivis ka Brian Williams, kellelt täna 11 punkti ja 7 lauapalli.

Nüüd naaseb AVIS UTILITAS Rapla kodusaali ja sealt lähemal ajal lahkuma ei peagi. Märtsi alguses saame raplakatena nautida tõelist korvpallifestivali, sest 2. kuni 16. märtsini saame kodusaalis käia lausa neli korda! Neist esimene võimalus on juba sel laupäeval (jah, juba on märts!), mil võtame Sadolin Spordihoones kell 17 vastu liiga liidri Ventspilsi. Tulge toetage meid saalis ning näitame esimest korda külla tulevale Läti meistrile, milline üks õige Rapla kodumäng on!