AVIS UTILITAS Rapla pidas 13. jaanuaril kodusaalis nädala teise kohtumise, milles võõrustas Läti Ülikooli meeskonda. Võitluslikus kohtumises õnnestus kodumeeskonnal võtta väärtuslik ja emotsionaalne 77:74 võit!

Kogu kohtumine kulges äärmiselt tasavägiselt algusest kuni lõpuhetkedeni välja. Kindlamalt alustasid mängu külalised, kes näitasid ka head visketabavust. Kodumeeskonnal oli esialgu selgelt keeruline lätlasi ohjata ning avaveerandil tuligi tunnistada nende 21:16 paremust. Ka teine veerand kulges suuresti külaliste käsu all, ehkki Rapla hakkas üha enam ka enda mängu kätte saama ning vastaseid kaugele ei lubanud. Kahel korral õnnestus poolaja lõpu poole ka viigiseis välja võidelda (31:31 ja 34:34), kuid veerandilõpp kuulus siiski lätlastele ning mõtlemispausile läksid meeskonnad koduste poolt vaadates skoorilt 34:38.

Poolajapaus tundus Raplale aga positiivselt mõjuvat, kuna kohe kolmanda veerandi alguses suutis Indrek Kajupank tabava kolmepunktviskega vahe minimaalseks viia, 37:38. Lätlased selle peale küll veel püssi põõsasse ei visanud ning isegi visetega võlgu ei jäänud, kuid kodused andsid selgelt mõista, et külalislahkuse ülesnäitamise mõõt hakkab täis saama. Jälle ja jälle kordus sama muster – Läti Ülikool sai vahe mõnepunktiseks, kodumeeskond tuli järgi. Poolteist minutit enne veerandi lõppu sai Rapla meeskond lõpuks ka juhtima – 53:50 – ning antud skoori hoiti kuni pausini.

Viimanegi neljandik kruvis pinget kuni lõpuni. Nüüd oli kerge initsiatiiv pigem kodustel, kuid alla andmas ei olnud kumbki osapool ning vahe üle viie punkti ei kärisenud. Igale käigule leidus vastukäik. Kaks minutit enne lõppu õnnestus lätlastel veel korra juhtimagi minna, 68:67, kuid kapten Kajupank tegi taas kiired korrektuurid ning viis omakorda Rapla punkti võrra ette, 69:68. Järgnesid veel mõned õnnestumised, ning kui 23 sekundit minna, olid kodused 4p eduseisus, 75:71. Viimast närvikõdi pakuti aga veel ka 14 sekundit enne lõppu, kui lõunanaabrite tabav kolmene vahe ühe punkti peale viis ning Rapla järgmisel rünnakul veaga maha võeti, mis saatis vabaviskejoonele Ronald Delphi. Külmavereliselt pani mees aga mõlemad visked korvi ning allesjäänud 12 sekundi jooksul lätlasi enam edukale viskele ei lubatud. Mängu lõpusireen kuulutas AVIS UTILITAS Rapla jaoks märgilist 77:74 võitu – esmakordselt õnnestus sel hooajal võita teine järjestikune kohtumine!

Võitjate poolel tegi täna säravaima esituse kaasmaalastega heideldes jõudu koguv Ervins Jonats, kellelt igati korralik topeltduubel – 17 punkti, 15 lauapalli. Teda toetasid 15 punkti ja 4 lauapalliga Indrek Kajupank ning 12 punkti, 5 lauapalliga Sven Kaldre. Kahekohalise punktisumma sai kirja ka mängupäeval oma 20. sünnipäeva tähistanud Gregor Ilves – 10 punkti, lisaks 4 korvisöötu.

AVIS UTILITAS Rapla peab oma järgmise kohtumise taas kodusaalis. Teisipäeval, 22. jaanuaril võetakse vastu turniiritabeli teise koha omanik Riia VEF. Kohtumine algab Sadolini Spordihoones kell 18.30, piletid müügil kohapeal. Omadele ootame valjult kaasa elama kõiki poolehoidjaid, kuid seekord on iseäranis oodatud väiksed korvpallisõbrad, kuna mängu toetaja Balbiino teeb igale neist magusa üllatuse.