AVIS UTILITAS Rapla meeskond võttis eile õhtul kodusaalis esmakordselt vastu BK Ogre meeskonna. Uus, 2014. aastal Läti meistriliigas alustanud meeskond on mõne aastaga väga head tööd teinud ning üheks Läti tugevaimaks satsiks tõusnud. Seda demonstreeriti ka Raplas, kui korraliku viskekontserti toel sunniti Rapla vastase 95:83 paremust tunnistama.

Mängu avaveerandil tundus, et Rapla suutis vastased hea häälestatusega veidi ehmuma panna. Kuigi Ogre alustas kaugviskekontsertiga juba esimesest rünnakust ning mõne esimese minuti selle toel liidrina püsis, tegi Rapla seisult 4:7 paljuski tänu Dominique Hawkinsi tegutsemisele 10:0 spurdi ning pani kodupubliku korralikult rõkkama. Sellepeale Ogre muidugi veel püssi põõsasse ei visanud ja hakkas usinalt järgi tulema, kuid paremuse suutsid raplakad endale hoida kuni veerandi lõpuni, 24:21.

Teine neljandik oli Rapla jaoks väga must aeg. Misiganes skeemi vastaste treener nende jaoks kokku pani, see töötas. Vastaste mängumees Renars Magone tabas ühe kaugviske teise järel; lisada juurde Rapla enda kohati ebakindel rünnak ja kiirelt näitas Ogre Raplale kandasid. Veerand võideti ülikindlalt, 34:15, tablool pausiks Rapla poolt vaadatuna 39:55.

Teisel poolajal oli Raplal end seega vaja välja kaevata päris sügavast august. Esimese hooga ei tundunud küll, et see õnnestuma hakkaks – Renars Magone jätkas kolmestega, Ogre näitas õnnestumisi ning vahe ei liikunud põrmugi õiges suunas. Suurim vahe, mille Ogre kolmandal veerandil enda kasuks tabloole sättis, oli 21 punkti: 71:50. Suurema osa neljandikust oligi vahe 20 punkti ümber ning see, et ei publik ega meeskond alla ei andnud, on tõepoolest märk suurest meeletugevusest. Aga seda tõesti jagus, sest veidi vähem kui kaks minutit enne veerandi lõppu asus Rapla otsustavalt tegutsema, tegi 7:0 spurdi ning viis end otsustavaks veerandiks veidi lihtsamasse seisu, 66:79.

Võitlust jaguski veel ka viimasesse kümnesse mänguminutisse. Lõpuks ometi suudeti Ogregi eksima panna ning oli pikki minuteid, kus kumbki pool palli korvi ei saanudki. Tasahilju nihkus Rapla siiski liidrile üha lähemale ning veerandi teises pooles oli vahe taas poolitatud, liikudes 6 punkti ümber. Pinget oli õhus kõvasti! Kui mängida veel 3:33, tõi kapten Kajupanga tabav kaugvise Rapla ka 3 punkti peale, 80:83, ning võit oli käeulatuses. Paraku ei olnud nii aga ette nähtud. Peale time-outi kõmmutas Ogre meeskond veel peale paar tabavat kaugviset ning mõned lähemaltki, hoides samal ajal Rapla edukalt vaos. Lõpusireen kuulutas võitu seega siiski Ogre meeskonnale, skooriga 95:83.

Rapla meeskonna tugevaim oli väljakul Dominique Hawkins, kes panustas 21 punkti, 6 lauapalli ja 8 resultatiivse sööduga. Indrek Kajupanka jagus eile kõikjale, saades kirja 17 punkti, 5 lauapalli, 3 korvisöötu ja 4 vaheltlõiget, Ervins Jonatsi kontosse jäi 16 punkti ning 5 lauda.

Nüüd algavad meie mängudegraafikuga segased ajad. Eilne kaotus tähendab, et lisaks järgmisel pühapäeval, 24. märtsil kell 17.30 Läti Ülikooli vastu võitmisele tuleb meil play-offidesse pääsemiseks natuke loota ka teiste mängude soodsale kulgemisele. Juhul kui me võidame ning sobivad konkurendid, eesotsas Tallinna Kalev/TLÜ-ga, õigetel hetkedel kaotavad, lõpetame põhiturniiri 8. asetusega ning suure tõenäosusega mängime järgmise kodumängu juba 27. märtsil kell 19.00. Tegu sellisel juhul veerandfinaaliga põhiturniiri võitja vastu ja see mäng, muuseas, käib siis loomulikult veel ka meie HEPA märtsikuise kampaania alla! Juhul kui me play-offidesse aga saama ei peaks, jääb mängudesse sisse väike paus ning alustame taas alles aprilli keskel – kuna täpselt ja kellega, seda veel ei tea. Eesti-Läti korvpalliliigas igatahes sel hooajal põnevust jagub!

Selleks, et kursis olla, kuna ja kellega me siis lõppude lõpuks mängime või mida me üleüldse oma ajaga teeme, jälgi meid kindlasti sotsiaalmeedias – otsi Facebookis ja Instagramis üles Rapla korvpallimeeskond. Seal anname kindlasti esimesena teada!