AVIS UTILITAS Rapla alustas eile õhtul kodusaalis Olybet korvpalli meistriliiga veerandfinaalseeriat vana rivaali Pärnu Sadama vastu. Kui esialgu domineeris Rapla koduväljakul kindlalt, õnnestus Pärnul teisest poolajast viimast võtta ning kohtumine 83:60 võita.

Avaveerand kulges Rapla jaoks sisuliselt ideaalselt. Dominique Hawkinsi puudumisest näiliselt ehmunud Pärnu ei saanud esimese kuue mänguminuti jooksul üldse palli korvi, Rapla samas õnnestus, ning nii lõppeski avaveerand 20:8 Rapla paremusega. Juba teine veerand näitas aga, et Pärnu siiski nii lihtsaks vastaseks ei kujune, kuna kui veerandi teises pooles juba minema saadi, tuldi jõudsalt järgi. Ehkki Rapla eduseis püsis, oli see siiski järjest kahanemas. Veerandi keskpaigaks oli punktivahe veel üsna endine, 30:20, kuid veidi vähem kui kaks minutit enne lõppu jõudsid külalised juba ka vaid ühe punkti peale, 30:29. Sven Kaldre tabatud vabavisked jäid veerandit lõpetama ning Rapla paremus veidi kindlam, 32:29, kuid oli selge, et otsustama jääb mängu siiski teine poolaeg.

Kolmanda veerandi alguses näitas kodumeeskond veel hoogu ning tundus, et vahe võib taas turvaliseks muutuda – peale kolme ja poolt mänguminutit seadis Gregor Ilvese tabav kolmene tabloole 41:34 edu. Sealt edasi aga hakkas Pärnu oma comeback-i vormistama ning Rapla hea hoog rauges. Kui kellal veel 4:19 veerandi lõpuni, oli esmakordselt peale 0:0 seisu tablool taas viik, 42:42. Pärnu Sadam seal pidama ei jäänud ning veerandi lõpuks oli Rapla juba tagaajaja rollis, skoorilaual 47:52.

Kohtumise viimane neljandik oli Rapla jaoks aga otsesõnu üsna košmaarne. Pärnu sai oma mängu väga hästi jooksma. Rapla rünnakud ebaõnnestusid järjest kas tugeva kaitsetöö või lihtsa ebaõnnestumise tõttu ning vahe oli peagi juba üsna veenvalt kahekohaline. Veerandi keskpaigaks oli vahe juba 19-punktilline, koduste poolt vaadates 53:72. Umbes 20 punkti ümber vahe ka jäi – Rapla võtles end küll aeg-ajalt veidi lähemale, kuid Pärnu järjestikused õnnestumised viisid nad taas kaugemale. Edukas lõpuspurt viiski Pärnu taas kaugemale ning lõpuvileks oli tablool Pärnu kindel paremus – 60:83.

Rapla eilsed resultatiivseimad olid võrdselt 16 punkti teeninud Sven Kaldre ja Brian Williams, neile vastavalt ka 4 ja 3 korvisöötu. Hunter Mickelson toetas meeskonda 7 punkti, 13 lauapalli ja 2 vaheltlõikega.

Kolme võiduni peetava seeria esimene on Pärnul nüüd olemas, kuid Rapla lootused ei ole kindlasti veel kaugeltki maha maetud – eelmisel, pronksmedaliga lõppenud hooajal jäädi veerandfinaalides toonase nimega TLÜ/Kalevi vastu ju koguni 0-2 seisu enne, kui 3 järjestikust võitu nopiti ning poolfinaali jõuti. Selge on aga see, et enne pühapäeva on Rapla meeskonnal üht-teist korrigeerida, et Pärnu Sadamaga siiski võitlusesse asuda.

Veerandfinaalseeria jätkubki 14. aprillil kell 17.00 Pärnu Spordihoones, ning lõppeb kõige varem Rapla järgmisel kodumängul, teisipäeval, 16. aprillil kell 19.00 Sadolin Spordihoones. Selge on aga see, et Rapla soovib seeriat pikendada ning ise võidukalt lõpetada – selleks on esimene variant neljandal poolfinaalmängul, laupäeval, 20. aprillil, kell 17.00 Pärnus. Kui seeria peaks ka viiendat kohtumist vajama, peetakse see esmaspäeval, 22. aprillil kell 19.00 Raplas.

Meeskond vajab toetust, selleta võite ei tule. Niisiis – toetagem! Saalis näeme!