Kolmapäeval startisid osa meie 2007. ja 2004. sünniaastaga poisse koos treener Allar-Raul Antsoni, Toomas Annuki ja Kohila treener Kauriga Kaunasesse Christmas Cup’ile.

Turniiril pidasid oma esimese kohtumise Rapla Korvpallikooli U14 vanuse poisid, kelle hommikul toimunud kohtumise vastaseks oli Minski TSMOKI võistkond Valgevenest. Meie tiim, kus lisaks Rapla maakonna poistele teeb kaasa mängijaid nii Tormast kui Paidest, osutas Valgevene suurklubi noorte võistkonnale südikat vastupanu kogu kohtumise jooksul ja haarav lahing kestis lõpuvileni.

Peamiseks murekohaks oli allajäämine lauavõitluses, mis tulenes paljuski vastaste ülekaalust pikkuses.

Ehkki kohati paisusid kaotusnumbrid 20 punktini, suutis Rapla esindus viimase minuti alguseks vähendada vahe seitsme punktini, kuid lõpuvile fikseeris tabloole kaotusnumbrid 59 – 69

Punktitoojad: Karmo Kilk 20, Kaarel Välb 15, Jordan Karp 12, Marcus Sadõhov 8 ja Sander Visser 2 punkti.”

Õhtul toimunud teises kohtumises V.Knasiaus Korvpallikooli meeskonnaga Klaipedast ei antud Rapla poistele just palju sõnaõigust. Vastane ületas meid ennekõike korraliku kiirusliku tehnika ja ladusa kokkumängu poolest.

Rapla KK poiste eredamad hetked toetusid seekord pigem individuaalsetele sooritustele.
Probleeme valmistas kindlasti 1-1 kaitsemäng ja nn. tarkade vigade ärakasutamise oskus, liialt paljudes olukordades õnnestus Leedu mängijatel lubamatult lihtsalt ning segamatult korvini jõuda.

Rapla KK 29 – 85 V.Knasiaus KM

Skoori tegid Jordan Karp 12 , Kaarel Välb 8, Karmo Kilk 4, Marcus Sadõhov ja Silver Loorents 2 ning Sander Visser 1 punktiga.

Teise päeva õhtupoolses kohtumises asusime Poola Koszalini Basket Akademija meeskonnaga selgitama edasipääsejat 5-nda koha mängule.

Mängu alguses ning samuti terve I poolaja kuulus initsiatiiv Rapla KK esindusele, kui Marcus Sadõhovi ja Karmo Kilgi vedamisel asuti juhtima 6:0 ja pidevalt eduseisus olles võideti avaveerand seisuga 21:14.

II veerandi alguses tuli Poola võistkond platsile hoopis agressiivsemalt meelestatult just kaitset mängides ning meil oli tükk tegemist, et oma ründemängu toimima saada.
Võrdne mäng jätkus avapoolaja lõpuni ning tänu Kaarel Välbi viimaste sekundite tabamusele suutsime vaheajale minna eduseisul 35 : 33.

Kolmas veerand kulges paraku selgelt poolakate domineerimisel ja pikapeale kandus juhtroll nende poole ka tablood vaadates.

Rapla poiste olukorra tegi omakorda raskemaks Jordani ja Marcuse viie veaga väljalangemine viimasel veerandil ,samuti tabasid Koszalini mängijad just lõpuminutitel paar valusad kaugviset, misjärel mängus enam võitjas kahtlust ei tekkinud.

Ehkki võideldi lõpuvileni, siis protokolli kanti lõppseis Rapla poolt vaadates 59: 76.

Punktid jagunesid selles mängus kuue mängija vahel järgmiselt : Kaarel Välb 17 , Marcus Sadõhov 14, Karmo Kilk 11, Jordan Karp 10, Cevin Liivat 5, Silver Loorents 2.

Viimases kohtumises oli Rapla KK U14 esinduse vastaseks Poola klubi UMKS Lowicz.

Kohe alates avaminutist said initsiatiivi enda kätte meie poisid ning pidevalt eduseisu suurendades jõuti kohtumise lõpus tulemuseni 103 : 21

Punktitoojad selles kohtumises : Kaarel Välb 17, Sander Visser 14, Markus Pekkenen 12, Jordan Karp 11, Marcus Sadõhov 11, Karmo Kilk 10, Hardi Martjak 6, Cevin Liivat 8, Hendrik Niklus 6, Rasmus Estaal 4, Silver Loorents 2, Marten Pahk 2

Kokkuvõtlikult saame turniiri käiguga rahule jääda, kus viiest mängust saime kaks lihtsamat võitu ja omakorda kaks kasulikku ning pingelist mängu Minski Tsmoki ja Koszalin Basket Akademija võistkondadega.

Klaipeda poisid omakorda näitasid meile ära kitsakohad, mille parandamisel tuleb juba edasistel treeningutel vaeva näha ning nähtud Euroliiga mängult kaasa võetud emotsioon ja motivatsiooni annus kindlasti vaid innustavad poisse paremaks saama.”

2007 poisid võtsid esimesel mängupäeval mõõtu Leedu ja Läti eakaaslastega, vastavalt Kauno KM “Perkunas” ja Tukums SS. Esimesel mängul said poisid juba tunda, kuhu nad mängima on tulnud. Vastased võtsid suuruse ja jõuga võidu numbritega 68:21. Rapla poisid samas andsid endast kõik ja võitlesid tublilt.

Teine mäng oli tasavägine, mil kaitsemäng poiste poolt on tunnustust väärt. Mäng küll kaotati 34:53, kuid lõppseis ei peegelda mängukäiku. Igati korralik esitus mängijate poolt.

Rapla KK 2007 poisid mängisid viimasel kahel päeval enda masti võistkondadega, mil lisaks Leedu ja Läti eakaaslastele võeti mõõtu ka Saksamaa ja Taani ning Eesti võistkondadega.

Mängud olid tasavägised ja põnevad, mil mängijaid said iga minut tunda pingeseisundit ja sportmängu poolt pakutavat mõnusat võistlusärevust. Viimasest kolmest mängust saadi üks võit ja kaks kaotust, mis tõid esile just kaitsemängu kitsaskohad ja liigse arvu lihtsaid eksimusi. Korvpall on küll orienteeritud ründetegevusele, kuid ilma maksimaalse pingutuseta kaitsemängus ei ole võimalik korvpalli edukalt mängida.

Üldjuhul saab turniiriga rahule jääda, kuigi tase oli seekord veel veidi kõrge, ei tähenda see seda, et tulevikus ei oleks see jõukohane.

Tänan perekond Paase, tänu kellele tuli turniiri maksumus soodne, mis omakorda andis poistele mälestuse kogu eluks ning loodetavasti ka motivatsiooni treeningutel veel rohkem pingutada ja hoolsamalt korvpalli suhtuda. Rääkimata erakordsest elamusest Kaunase Zalgirise mängust, mis oli lihtsalt väga vägev elamus. Suurimad tänud ka lastevanematele, kes kaasa elama tulid. Teiega oli turniir värvikam.