AVIS UTILITAS Rapla tihe nädal on juba poole peal!

Pärnuga ei ole Raplal veel ükski mäng igavaks kujunenud ja nii ka eile mitte. Kohtumise esimene veerand näitas tasavägisust, mida ootasid sellest mängust ilmselt nii mõlemad meeskonnad kui saali kogunenud publik. Kogu veerand liiguti sisuliselt punkt punktis ja tablool vilksas ka viiginumbreid. Veidi enne lõppu suutis Pärnu vahe paarist punktist enamaks viia ning esimesele lühikesele pausile mindi Rapla poolt vaadates skooril 21:25.

Teine veerand paistis esmapilgul muutuvat Rapla ja toetajate õudusunenäoks ning meenutas valusaid kogemusi Jurmalast, kus Rapla mäng teisel poolajal täielikult lagunes. Peale veerandi alguses tabatud kaht vabaviset, mis skoori 23:25-le parandasid, tabas tõsine mõõn lausa enam kui viieks mänguminutiks, mis ajaga Pärnu 14 punkti lisas. Skoorilt 23:39 alustas Rapla aga kõige kiuste tagasitulekut ning allesjäänud ajaga tasakaalustati jõude kõvasti. Poolajale suundudes oli tablool juba märksa enam optimismi lubav seis, 39:42.

Seekord oli poolajapaus aga kodumeeskonnale suurepäraseks kosutuseks, sest Pärnul enda mängu enam üles saada ei lubatud. Mängupilt meenutas nüüd üsna tugevalt avaveerandi punkt punktis liikumist ning kummalegi meeskonnale need minutid ülearu punktirohkeks ei kujunenud. Otsustavale veerandile vastu minnes Rapla napilt peal, 52:51.

Viimased 10 mänguminutit olid aga selgelt Rapla show. Mida aeg edasi tiksus, seda enam kasvas Rapla enesekindlus. Veerandi keskel olid kõik võimalused veel lahti, kuna külalised olid maas vaid 8 punktiga, 65:57, kuid seejärel kadus Pärnu vastupanu sisuliselt täiesti, sest praktiliselt ei olnud rünnakut, mis ei oleks lõppenud Rapla skoori suurenemisega, samas kui Pärnu poolelt oli pall visa korvi jõudma. Umbes 20-punktine erinevus püsis tablool mitu viimast mänguminutit ning sinnakanti jäi ka lõpplahendus – Rapla võttis kodusaalis väga magusa 86:68 võidu.

Rapla poolel tegi väga suure töö ära meeskonna raudvara Indrek Kajupank, kes tõi 25 punkti, võttis 2 lauapalli ja andis 2 korvisöötu. Devaugntah Williams panustas 20 punkti, 3 lauapalli ja 5 korvisööduga. Topeltduubliga esines taaskord Montae Glenn, kellelt 12 punkti ja 11 lauapalli. Pärnu poolelt oli suurim Lauris Blausi panus, 19 punkti, 7 lauda ja 2 res.söötu, kuid kindlasti vajab äramärkimist ka muljetavalvada topeltduubli 10 punkti+15 korvisöötu (lisaks 7 lauapalli) toonud Siim-Markus Post.

Pikalt ei saa me aga keegi puhata! Sadolini on taas põhjust koguneda ülehomme, laupäeva õhtul kell 17.00, sest meie manu sõidab Läti Ülikool.

Lõpetame kodumängunädala võitu tähistava ilutulestikuga ja näeme laupäeval Sadolinis!