AVIS UTILITAS Rapla korvpallimeeskond võõrustas eile Mamma juubelimängu tähe all valitsevat Eesti meistrit BC Kalev/Cramot. Tasavägisest esimesest poolajast hoolimata võttis külalismeeskond seekord kindla võidu, kui mäng lõppes Rapla poolt vaadates skooril 60:92.

Avaveerandil sai Montae Glenni, Indrek Kajupanga ja Erik Keeduseta mänginud Rapla väga hästi minema, juhtides esimesest rünnakust peale. Kodupubliku valju kaasaelamise saatel näidati väga head hoogu nii korvi alt kui kaugemalt. Cramo tundus ehmatunud olevat, sest püssirohu leidmiseks läks pea terve veerand. Alles 28 sekundit enne vilet sai esimest korda tabloole viik, 13:13, mille Rapla siiski poole minutiga 15:13-ks parandas.

Teine neljandik algas väga tasavägiselt ja kulges nii praktiliselt ka lõpuni. Külalismeeskond hakkas initsiatiivi haarama, kuid Rapla võitles selle eest südikalt ning enamikul kümnest mänguminutist oli tempo punkt-punktis. Alles mõni minut enne esimese poolaja lõppu hakkas valitsev Eesti meister Rapla kodusaalis veidi eest ära minema. Kuuest punktist suuremaks Cramo aga vahet esialgu ajada ei suutnud, esmalt poolteist minutit enne sireeni, 34:28, ning sama ka poolajapausiks, 36:30.

Esimese poolaja lõpus vigadega hätta jäänud Rapla jaoks ei tõotanud mängu teine pool lihtne tulla, ega tulnudki. Pausil kõvasti jõudu kogunud Kalev/Cramo tuli tagasi otsustavusega, millega oleks olnud raske sammu pidada igal meeskonnal. Esimesed minutid see Raplal siiski õnnestus: kolme mänguminuti järel jõuti ka mõneks ajaks vaid kolme punkti kaugusele, 39:42. Seejärel pani Cramo aga järgmise käigu sisse ning hakkas oma teed minema. Veerandi keskpaigaks oli vahe juba 9 punkti, Rapla poolt vaadates 39:48. Ehkki kodused võitlust ei lõpetanud, ei suudetud Cramoga enam sammu pidada. Veerand lõppes skooril 46:64.

Neljas veerand paraku lohutust ei toonud. Cramo jätkas domineerimist ning vahe suurenes, kuid Rapla publikule tõi kindlasti rõõmu see, et kodumeeskonna võitlusvaim väljakul sellest hoolimata kuskile ei kadunud. Igale õnnestumisele elati valjult kaasa nii tribüünidel kui pingil ning lõpuvile kõlades oli saalis kurva matusemeeleolu asemel kindlameelne õhkkond. Õppetunnid kaasa ja edasi! Mängu lõpptulemus Rapla poolt vaadates 60:92.

Rapla kõrgeima efektiivsusnäitajaga mees oli eile kaaskapten Rait-Riivo Laane, kelle panuseks jäi 10 punkti, 6 lauapalli, 4 resultatiivset söötu ning 3 vaheltlõiget. Devaugntah Williams lisas meeskonna eest 20 punkti, Dominique Elliottilt 12 punkti ja 3 lauapalli. BC Kalev/Cramo efektiivseim mees oli napilt topeltduublist ilma jäänud Janari Jõesaar 11 punkti ja 9 lauapalliga. Kyle Vinales panustas meeskonna võitu 17 punkti, 3 lauapalli ja 2 korvisöödu võrra, Kristjan Kitsingult lisaks 13 punkti, 6 lauapalli.

Rapla meeskonda on taas ootamas nädalane mängupaus, kuna järgmine mäng peetakse 10. novembril. Isadepäeva erimängu alustame me kodusaalis pühapäeval kell 16.00, vastaseks taas meistriliigasse tõusnud Rakvere Tarvas. Ootame vanu sõpru taas külla!

Meeskonna suurimad tänud kõigile kaasaelajatele nii saalis kui ülekande ees ning erilised tänud ka meie heale sõbrale Mammale, kes otsustas oma sünnipäeva ka koos meiega tähistada!

Kohtumiseni kõigiga nädala pärast kodusaalis!