VEERANDFINAALI VÕIT BK VENTSPILSI VASTU VIIB RAPLA MEESKONNA NELJA PARIMA SEKKA. JÄTKAME VÕITLUST MEDALITE EEST.

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga esimene mängupäev tõi kaasa kindla võidu veerandfinaali kohtumises BK Ventspilsi vastu. 79:69 on võidunumbrid, tänu milele tegid Rapla mehed ajalugu, esmakordselt mängitakse Eesti-Läti liiga ajaloos medalitele!

Eilse mängu märksõnadeks on kindlasti, tahe, usk endasse, hea ettevalmistus ja emotsioon. Nende nelja asja pealt pandi pall liikuma nii, et esimesel veerandajal jäi BK Ventspils Rapla meeste laviini alla, visates meie 16-punkti vastu vaid ühe korvi mängusituatsioonist. 16:6 andis mängule hea stardi, et sama hoo ja emotsiooniga edasi põrutada. Teisel veerandajal kasvatati vahet veel enam ning poolajale mindi 17-punktiga juhtides 35:18. Kolmanda veerandaja alguses juhtisid Avis Utilitase mehed lausa 28 punktiga! Siis õnnestus aga Ventspilsil teha 14:2 skoorispurt ja Rapla meestel tuli taas leida oma fookus. Seda suudeti, kontrolli ei lastud käest ja lõppkokkuvõttes 10-punktine võit liiga esimesel hooajal meistriks tulnud meeskonna vastu lennutab Rapla mehed medalimängudele!

Rapla mängujuht Brandon Childress oli eilses mängus üleplatsimees, olles meeskonna vedur ka neil momentidel, kui meeskond seda kõige enam vajas. 35 mängitud minutiga  tõi Childress 36 punkti, 5 resultatiivset söötu ja 3 lauapalli. Roberts Freimanise panus oma endise klubi vastu mängides oli muljetavaldav, sest  kaasmaalased mängis ta üle igas elemendis. Nii lähedalt kui kaugelt tabanud Freimanis kogus oma kontole 17 punkti,  kaksikduubli vormistas ta tänu 14-hangitud lauapallile.

„Olime mänguks hästi valmistunud. Teadsime hästi nende nelja-viite põhiliikumist. Nendega alustasid nad ka seda mängu,” sõnas Annuk. Kaldre tõstis aga esile meeskonna head vaimu. „Hiljuti olid meil mõned kehvemad mängud. Võtsime meeskonna kokku ja rääkisime. Sellest oli abi. Kõik elevad üksteisele kaasa ja tunnevad õnnestumiste üle rõõmu,” lausus ta. Roberts Freimanis lausus läti keelses intervjuus, et eilne võit oli nii tema kui kogu meeskonna jaoks suur ja võimas õnnestumine. Ta lisas: “Alustasime hästi ja kontrollisime mängu esimesel poolajal, mis oli ka meie eesmärk. Teadsime, et me ei suuda kontrolli kogu mängu selles vaimus. Teisel poolajal eksisime oma kokkulepitud taktika vastu, aga seda võib panna väsimuse arvele, kuid mulle meeldib palju mängida. Püüan nautida väljakul iga minutit. Kahju, et lõpp veel paremini ei õnnestunud, aga see pole oluline, sest võitsime.”

FINAALTURNIIRILE OMASELT ON EES OOTAMAS KAKS MÄNGUPÄEVA

Laupäev, 10. aprillil peetakse Paf liiga poolfinaalid. Sellel aastal lähevad poolfinaalides kokku Läti meeskonnad Riga VEF ja BK Ogre ning teises poolfinaalpaaris kohtuvad Eesti klubid BC Kalev/Cramo vs AVIS UTILITAS Rapla.