42 Punktiline Võit TalTechi Vastu Kindlustas Eesti- Läti Korvpalliliiga FINAL SIX Koha!

Paf Eesti- Läti Korvpalliliiga põhiturniir lõppes AVIS UTILITAS Rapla meeste jaoks teisipäeva õhtul suurepärase tulemusega,  kui koduaalis võideti suureskooriliselt TalTechi meeskond 102:60. Sellega tagati pääse liiga FINAL SIX turniirile eesootaval nädalal Riias.

Esimene veerandaeg oli otsustava mängu õhkkonnas tihe, kuigi korviderohke. Mõlemad meeskonnad tabasid viskeid väga hästi, veerandaja lõpuks sai viie punktilise eelise Rapla 29:24. Teisel veerandajal tegid AVIS UTILITASE mehed kaitseplaanis korrektuurid ning vastaste hoogu piirati, ise hoiti aga käsi kuum ning poolajale mindi 16-punktiga juhtides, seisul 51:35. Poolajalt tulles purjetas mängu alguses hoo sisse saanud Rapla laev pärituult edasi, nii et neljanda veerandaja eel juhiti mängu juba 25-punktiga. Veel viimasel veerandajal viskasid Rapla mehed 28 punkti TalTechi 11-vastu. Rapla mehed olid hoos, sest eesmärk FINAL SIX pilet kindlustada oli enda teha. Seega kasvatati veerand veerandi järel punktivahet lausa nii, et igal neljandikul visati rohkem kui 20, vaat et isegi 30 punkti 102:60 (29:24, 22:11, 23:14, 28:11)

Visketabavuses jäi Rapla 53% – 27% peale ja lauavõitlus võideti 42:32 (ründelaud 12:11 TalTechile). Korvisööte andis Rapla rohkem 24:15 ja vaheltlõikeid tehti samuti rohkem 12:9. Pallikaotuseid kogunes Raplal 12, TalTechil 19.

Rapla parimana viskas Brandon Childress 23 punkti, hankis 4 lauapalli, andis 6 korvisöötu ja tegi 3 vaheltlõiget. Sven Kaldre lisas 14 punkti ja Tom Kaldre 13 punkti, 3 lauapalli, 3 vaheltllõiget ning 4 korvisöötu. Shaquille Doorson tõi 10 punkti ja võttis 8 lauapalli. Vastaste parim oli Erik Keedus 21 punkti, 3 lauapalli ja 3 korvisööduga.