Kindlast allajäämisest VEF Rigale tuleb kaasa võtta positiivsed küljed

AVIS UTILITAS Rapla meeskond näitas küll võōrsil üles meeskondlikku sisu ja teotahet, kuid pidi siiski tulemusega 62:81 tunnistama  VEF Riga selget paremust.

Möödunud hooaja tiitlivõitjad dikteerisid mängu käekäiku juba esimest veerandist alates, mistõttu tulid kohtumise esimesed punktid üpris vaevaliselt. Ka veerandaeg tervikuna möödus AVIS UTILITAS Rapla meeskonna jaoks üsna skoorivaeselt ja lubamatute eksimustega korvi alt, mille tulemusena vaatas perioodi lõpuks tabloolt vastu seis 10:17 VEF-i kasuks. Ent Rapla mehed ei heitnud meelt.

Vastukaaluks esimesele veerandile kulges teine veerandaeg oluliselt sujuvamalt, sest meeskond suutis oma visketabavust parandada ja hakata skoori tegema. AVIS UTILITAS Rapla viskas sel veerandil 24. ja võõrustajad 26. punkti ehk poolaja pausile läks Rapla 9. punktilises kaotusseisus 34:43.

Kolmas veerandaeg algas küll tänu Tormi Niitsu edukale läbimurdele ja Kendall Stephensi tabavale kolmepunktiviskele paljulubavalt, kuid vastane ei jäänud vastust võlgu. AVIS UTILITAS Rapla suutis küll vahe juba nelja peale viia, kuid kvaliteeti täis VEF-il õnnestus kolmestega vahet siiski aina suuremaks käristada. Veerandaeg lõppes skooriga 46:60.

Ka viimasel veerandajal ei õnnestunud Raplal vahet vähendada, olgugi et meeskondlikku sisu ja potentsiaali tegelikult oli. Nii tuligi mängu lõppedes võtta tulemusega 62:81 vastu 19-punktiline kaotus.

Tyler Cheese panustas tulemusse 11. ning Lock Lam ja Kendall Stephens mõlemad 10. punktiga.