AVIS UTILITAS Rapla alistas võõrsil valitseva Eesti meistri

AVIS UTILITAS Rapla teenis valitseva Eesti meistri Pärnu Sadama üle tulemusega 81:66 väärtusliku võidu.

AVIS UTILITAS Rapla jaoks algas kohtumine Pärnu spordihallis täiseduga, sest meeskonda saatis edukus nii kaitses kui rünnakul. Ka visketabavus oli meestel paigas, sest kolmepunktijoone tagant õnnestus resultatiivselt ära vormistada suisa viis kolmest. Nende visete toel lõppeski veerandaeg Rapla kasuks 27:15.

Kui esimesel veerandil liiguti 30. punkti rütmis, siis teisel mänguperioodil meeskonnal enam nii ladusalt ei läinud. Pärnu Sadam suutis end mängu tagasi lülitada ja poolajaks vahe minimaalseks teha. Riietusruumi mõttepausile mindi Rapla kahepunktilises juhtimises ehk seisult 36:34.

Tasavägist mängu jagus ka kolmandaks veerandajaks, sest AVIS UTILITAS Rapla oli hädas pallikaotuste ja loogiliste viskelahenduste leidmisega. Meeskonda aitas aga suuresti mängus hoida mängujuht Rait-Riivo Laane, kes kostitas võõrsile kogunenud fänne tabavate kolmeste ja resultatiivsete söötudega. Veerand kuulus taas skooriga 53:49 Raplale.

Neljandal veerandajal edu enam maha ei mängitud ning initsiatiivi taas enda kätte haaranud Rapla viskas otsustaval perioodil võimsad 28. punkti. Kohtumine kuulus seega tulemusega 81:66 kindlalt AVIS UTILITAS Raplale, mis ühtlasi tähendab, et meeskonnal õnnestus tõelist sisu näidates alistada valitsev Eesti meister Pärnu Sadam.

Resultatiivseimateks skooritegijateks olid Kendall Stephens 19. ja Rait-Riivo Laane 16. punktiga.