Eile, 1. detsembril kohtus sel hooajal teist korda möödunud hooaja poolfinaalpaar AVIS UTILITAS Rapla ja Tartu Ülikool. Mäng tõotas tulla väga põnev, sest hooaja esimese mängu võitis Rapla korvpallimeeskond 84:78 ning Tartu tuli kindlasti revanši järele. Põnevust ja pinget jaguski terveks mänguks, kuid kahjuks Tartu Ülikooli kodusaalis me neid sel korral alistada ei suutnud ning mäng lõppes vastaste võiduga 75:64.

Mängust:

AVIS UTILITAS Rapla mänguvormis jooksid algviisikus väljakule Devonte Upson, Gert Dorbek, Maris Ziedins, Nolan Cressler ja Sven Kaldre. Esimene veerandaeg kulges väga tasavägiselt punkt-punktis. Vahe ei kasvanud kordagi suuremaks kui neli punkti ning veerandaeg kuulus meile 21:20. Ka teine veerandaeg kulges esialgu samas tempos, kuni Gert Dorbek tabas järjest kaks kolmest, millele Indrek Kajupank lisas veel kohe ühe hüppelt viske ning olime läinud juhtima seitsme punktiga (37:30). Sellele vastasid aga vastased 6:0 spurdiga. Enne veeerandaja lõppu tabasid veel üks meie kolmene ja vastaste kahene, mis tähendab, et esimese poolaja lõppedes olime juhtimas 40:38.

Kolmanda veerandaja esimene pool oli jällegi väga tasavägine, kuid veerandaja keskel pilt muutus – kui veerandaega oli mängida jäänud veidi alla kuue minuti, siis oli seis veel viigis (46:46), kuid sellele järgnes kaks Tartu kolmest ja üks kahene ning vastased olid läinud juhtima 54:46. Ka Sven Kaldre ja Nolan Cressleri kolmesed tabasid enne veerandaja lõppu, kuid vastased lisasid omalt poolt veel viis punkti ning viimasele veerandajale läksime seega vastu 7-punktilises kaotusseisus (52:59). Neljandal veerandajal olime selgelt tagaajaja rollis. Suutsime küll hetkeks vähendada vahe viiele punktile, kuid Tartu oli oma õige rütmi leidnud ja neid peatada meil enam ei õnnestunud. Mäng lõppes vastaste võiduga 75:64.

Meie resultatiivseimad olid Nolan Cressler (19p, 7lp), Devonte Upson (15p, 7lp) ja Sven Kaldre (9p, 5rs).

Peale viit võõrsil mängu on aeg taas kodumängudeks – tuleval teisipäeval kohtume Balti liigas Siauliai meeskonnaga. Kohtumine algab Sadolin Spordihoones kell 18:30. Näeme saalis!