Eile, 10. jaanuaril kohtusid Balti liigas AVIS UTILITAS Rapla ja Jurmala korvpallimeeskonnad. Seni Balti liigas võitmatute lätlaste vastu kujunes mäng väga raskeks, kuid suutsime suurest kaotusseisust välja tulla ja pinget  hoida viimaste sekunditeni. Kahjuks pidime sel korral aga siiski tunnistama Jurmala nappi paremust, kui mängu lõppskooriks jäi 91:89.

Mängust:

AVIS UTILITAS Rapla algviisikus jooksid väljakule Devonte Upson, Indrek Kajupank, Dominique Hawkins, Nolan Cressler ja Sven Kaldre. Esimene veerand kulges küll punkt-punktis, kuid pidime nägema suurt vaeva, et vastaste kolmepunktivisetega sammu pidada. Veerandi viimasel kolmel minutil õnnestus vastastel hakata vahet kasvatama ning veerandaja lõppedes olime taga seitsme punktiga 22:29.

Teine veerand algas taas kohe vastaste valusa kolmesega ning veerandi keskel olime kaotusseisus juba 11 punktiga. Mängida oli veel piisavalt ning Kajupanga ja Sveni kolmesed ning Upsoni ja Hawkinsi kahesed aitasid meil vahet järjest kahandada – vahetult enne mängu lõppu olime kaotusseisus vaid kahe punktiga 43:45. Viimasel hetkel tabasid vastased veel ühe kahese ning esimese poolaja oli võitnud Jurmala 47:43.

Kolmas veerand algas taaskord vastaste kolmesega, kuid sel korral lausa kahe järjestikusega. Vahe oli esimese pooleteise minutiga taas kümme punkti ning enamvähem sellisena see ka veerandaja lõpuni püsis. Poolteist minutit enne veerandi lõppu anti vastaste pingile tehniline viga ning Kaldre sai visata kolm vabaviset, millest kõik ta ka tabas. Kolmas veerand lõppes vastaste seitsme punktilise eduga 67:60.

Neljas veerand algas kõigist veeranditest kõige valusamalt, sest vastased alustasid seda 10:0 spurdiga ning seitsme punktilisest vahest oli saanud seitsmeteistkümne punktiline kaotusseis. Meie vastasime sellele omakorda 6:0 spurdiga ning kuus minutit enne mängu lõppu oli vahe 11 punkti. Vastased said kirja veel ühe kolmese, kuid peale seda tegid Rapla mehed juba midagi täiesti ootamatut – tänu Kaldre, Cressleri, Kajupanga ja Dorbeku tabavatele korvidele tegime 14:0 spurdi ja seis oli viigis 80:80. Taaskord oli vastastel kohe vastus olemas ning kolme tabava viske järel olime taas taga seitsme punktiga. Tõsine võitlus aga jätkus ja 17 sekundit enne mängu lõppu olime vähendanud vahe kahele punktile 87:89. Mäng jätkus Jurmala kahe vabaviskega, millest mõlemad ka tabasid. Jõudsime enne lõpuvilet veel tabada kahepunktiviske, kuid mängu võitmiseks sellest ei piisanud ning mäng lõppes Jurmala võiduga 91:89.

Meie resultatiivseimad olid Nolan Cressler (22p, 5rs), Dominique Hawkins (19p), Devonte Upson (16p, 11lp), Sven Kaldre (14p) ja Indrek Kajupank (10p).
Järgmine mäng juba laupäeval, kui Jüri Spordihoones läheme vastamisi TTÜ KK-ga.