Eile, 31.01 kohtus AVIS UTILITAS Rapla Balti liiga põhiturniiri viimases mängus Siauliaiga, kes oli vaid ühe kaotusega alagrupi esimesel kohal. Oma koha kindlustamiseks oli vastastel oluline mäng võita, samal ajal Rapla jaoks ei sõltunud mängu tulemusest otseselt enam midagi ning mängu võitiski Siauliai kindlalt 107:77. Kindlasti ei läinud Rapla kaotama, kuid tegemist oli hea võimalusega teha erinevaid katsetusi enne veebruari lõpus algavaid play-offe, kus Rapla vastaseks saab olema B alagrupi teine koht.

Mängust:
AVIS UTILITAS Rapla algviisikus jooksid väljakule Devonte Upson, Kustas Põldoja, Indrek Kajupank, Dominique Hawkins ja Sven Kaldre. Esimese veerandi algul läksime viie punktiga juhtima ning juhtpositsiooni õnnestus hoida peaaegu pool veerandaega, kuid siis sai Siauliai mängu käima ning hakkas  omakorda vaikselt edu kasvatama. Esimene veerandi võitsid leedukad kaheksa punktiga 26:18.
Teise veerandi algul püsis vahe kümne punkti ümber, kuni vastased tegid 6:0 spurdi ning vahe oli 17 punkti. See oli ka suurim edu, mida leedukad esimesel poolajal saavutada suutsid. Teise veerandaja kaotasime 21:26 ning esimese poolaja lõppedes olime taga 13 punktiga 39:52.

Kolmanda veerandi algul suuri muutusi ei toimunud ning leedukate edu püsis jätkuvalt kümne punkti ümber. Olukord muutus aga märgatavalt kolm minutit enne veerandaja lõppu, kui Siauliai tegi 13:0 spurdi. Veerandi kaotasime 19:29 ning kolme veerandi järel olime kaotusseisus 23 punktiga 58:81.

Viimasel veerandil oli leedukatel vaja vaid võit ametlikult vormistada ja seda nad enesekindlalt ka tegid. Vahet meil 20 punktist enam väiksemaks vähendada ei õnnestunud ning vastu tuli võtta kaotus 77:107.

Meie seekordsed resultatiivseimad olid Gert Dorbek (15p), Devonte Upson (13p), Indrek Kajupank (10p), Dominique Hawkins (9p, 5rs) ja Kustas Põldoja (9p).

Järgmine mäng juba laupäeval, kui kodusaalis läheme vastamisi BC Kalev/Cramoga. Kohtumine algab Sadolin Spordihoones kell 17:00.