Eile, 15. novembril kohtus AVIS UTILITAS Rapla oma teises Balti liiga võõrsil mängus Läti meeskonna Betsafe/Liepajaga. Kui eelmisel hooajal jäime neile võõrsil alla 54:78 ja kodusaalis võitsime 83:71, siis selle hooaja esimese omavahelise mängu võitsime kindlalt 67:46. Kokku on Rapla korvpallimeeskonnal Balti liigas kirjas kolm võitu ja kaks kaotust, mis tähendab, et hetkel oleme alagrupis teisel kohal.

Mängust:

AVIS UTILITAS Rapla algviisikus jooksid väljakule Devonte Upson, Gert Dorbek, Maris Ziedins, Indrek Kajupank ja Nolan Cressler. Esimene veerandaeg oli väga tasavägine – kordamööda kahepunktivisete tabamine hoidis mängu viigis. Vahetult enne veerandaja lõppu sooritas Devonte Upson pealtpaneku ning skoor oli meie kasuks 17:14.

Teise veerandaja algul õnnestus vastastel tabada kolmene ja mäng hetkeks taas viigistada, aga sellele järgnes meie 15:0 spurt (32:17). Saime oma kaitsetöö korralikult käima ning vastased teenisid veerandaja peale kokku vaid seitse punkti. Samal ajal meil õnnestus visata veerandajal 16 punkti ning esimene poolaeg lõppes seisul 33:21.

Teine poolaeg algas meie 18:0 spurdiga, mis tähendas, et vahe oli juba 30 punkti (51:21). Taas õnnestus meil kaitses väga tugevad olla ning sel veerandajal said vastased visata veelgi vähem punkte ehk vaid kuus punkti. Veerandaja lõppedes oli seis meie kasuks 56:27.

Viimasel veerandajal tekkis vastastel rohkem häid võimalusi ja selle tulemusel õnnestus neil vahet veidi vähendada. Kokku viskasid lätlased veerandajal 19 punkti, kuid vahe oli selleks ajaks juba liiga suur ja meid kinni nad enam püüda ei suutnud. Esmakordselt oli meil võimalus võita Liepajat võõrsil 67:46.

Meie resultatiivseimad olid Nolan Cressler (26p, 13lp, 5rs), Gert Dorbek (11p) ja Devonte Upson (10p, 9lp).

Järgmine mäng juba sel pühapäeval TTÜ KK-ga. Mäng algab TTÜ Spordihoones kell 16:00.