Oktoobrikuu viimasel päeval pidas AVIS UTILITAS Rapla kodusaalis oma selle hooaja teise Balti liiga kohtumise. Paljudele üllatuseks lõppes mäng just kõige põnevamal hetkel – 2:45 enne lõppu oli seis viigis (65:65), kuid vastaste peatreener Virginijus Seskus vihastas kohtunike peale niivõrd, et otsustas koos tiimiga saalist lahkuda. Peale kerget hämmingut ja segadust kinnitasid kohtunikud, et mäng on lõppenud ning kirja läheb skoor 20:0.
Mängust:
Esimesel veerandajal sattusime kiirelt tagaajaja rolli. Vahe ei kasvanud küll kordagi suureks, kuid ise juhtima saada ei õnnestunud. Neli minutit enne veerandaja lõppu suutsime küll korraks mängu viigistada (14:14), aga sellele järgnesid vastaste kolm kolmest. Viimasel sekundil tõi Gert Dorbek meile kaks punkti juurde ning veerandaeg lõppes skooril 16:23.

Teine veerandaeg suuri muutusi ei toonud – vahe püsis minimaalselt nelja ja maksimaalselt seitsme punkti peal. Olulise tähtsusega oli aga kindlasti 15 sekundit enne veerandaja lõppu visatud sünnipäevalapse Sven Kaldre kolmene, mille järel mindi poolajale seisuga 36:39.

BBL 31.10.2017

Värske poolaja lühiintervjuu Sadolin Spordihoonest Māris ZiediņšVytautas juhib Balti liiga mängus Avis Utilitas Rapla vastu peale esimest poolaega 39 : 35

Posted by Rapla korvpallimeeskond on 31. oktoober 2017. a.

Kolmandal veerandajal saime kaitse paremini pidama ning vastastel õnnestus kokku teenida vaid 13 punkti. Õhkkond muutus järjest pingelisemaks ning veerandaja keskel saigi vastaste treener esimese tehnilise. Kaks ja pool minutit enne veerandaja lõppu tabas Devonte Upsoni kahepunkti vise ning olime saanud juhtima. Veerandaja lõpuks olime taga vaid 52:53.

Mängu kõige otsustavam ja pingelisem osa oli kindlasti viimane veerandaeg. Mäng kulges punkt-punktis, mis muutis vastaste peatreeneri ilmselgelt närviliseks. Kolm minutit enne lõppu sai Vytautase mängija ebasportliku vea, mille järel tabas Gert Dorbek mõlemad vabavisked ja seis oli viigis (65:65). Vastaste treener kaotas peale seda lõplikult enesevalitsuse ning emotsionaalne vaidlemine kohtunikega tõi kaasa teise tehnilise vea, mis tähendas mängult eemaldamist. Vastaste mängijad ja abitreener küll üritasid peatreenerit rahustada, kuid too oli kohtunike peale niivõrd vihane, et jätkas vaidlemist ja kutsus seejärel kogu meeskonna endaga lahkuma. Esialgu jäid mängijad ja abitreener siiski väljakule, kuid hetk hiljem tuli nende peatreener tagasi ning näitas uuesti, et kõik lahkuksid. Mängijad täitsidki peatreeneri käsku. Antud olukorras olid nii kohtunikud kui ka meie meeskond ja fännid nõutud ega polnud kindlad, kuidas täpselt edasi käituda, sest mängida oli veel jäänud veidi alla kolme minuti. Lõpuks tuli kohtunike otsus, et mäng on lõppenud ja kirja läheb skoor 20:0.

BBL 31.10.2017

Tänases BBL mängus Avis Utilitas Rapla v. Prienai Vytautas lahkus seisult 65 : 65 Leedu meeskond platsilt.Paariminutiline video sellest hetkest.

Posted by Rapla korvpallimeeskond on 31. oktoober 2017. a.

Järgmine mäng juba sel laupäeval, kui Alexela Korvpalli Meistriliigas läheme vastamisi G4S Noorteliigaga. Mäng algab Sadolin Spordihoones kell 17:00.

BBL 31.10.2017

Jaak Karp pärast Prienai Vytautase meeskonna platsilt lahkumist: Olen sellist asja näinud noortesarjades kuid meeste mängus ei ole kogenud.#RapLAnation #AvisUtilitasRapla #RaplaKorvpall #JaakKarp

Posted by Rapla korvpallimeeskond on 31. oktoober 2017. a.
BBL 31.10.2017

Sünnipäevalaps Sven Kaldre pärast mängu Prienai vastu: Peale kahte kaotust peame sellest välja tulema, näeme selleks iga päev vaeva ja anname endast kõik. Eesmärkides ei ole meil muutust.#RapLAnation #AvisUtilitasRapla #SvenKaldre #RaplaKorvpall

Posted by Rapla korvpallimeeskond on 1. november 2017. a.