Eile, 25. aprillil kohtusime üliolulises veerandfinaali kolmandas mängus Tallinna Kalev/TLÜ-ga. Kaks eelnevat mängu olid kalevlased võitnud, mis tähendas, et AVIS UTILITAS Rapla jaoks oleks kolmas kaotus tähendanud hooaja lõppu. Tänu rohkele ja toetavale kodupublikule õnneks nii aga ei läinud ning Raplal õnnestus kohtumine võita 73:71. Nüüd on vaja selle vägeva emotsiooniga täiskäigul edasi panna ja seeria reedel viigistada!

Mängust:
AVIS UTILITAS Rapla algviisikus jooksid väljakule Devonte Upson, Gert Dorbek, Domagoj Bubalo, Dominique Hawkins ja Sven Kaldre. Kuigi Nolan Cressler ei ole veel täielikult seljavigastusest taastunud, siis sai ta sel korral siiski meeskonnale mängus abiks olla.

Mäng algas rohke kodupubliku kõva toetusega ning esimesed 2 punkti tulid rahva rõõmuks väga kiirelt. Vastaste rünnakul järgnesid kaks tabavat vabaviset ja seis oli viigis 2:2, kuid Hawkins tabas siis järjest 6 punkti, millele Bubalo lisas veel 2 punkti. Rapla edu oli nüüd 10:2. Ka vastased ei jäänud õnnestunud rünnakutega võlgu ning teenisid järjest 6 punkti. Raplal õnnestus järgnevatel minutitel väikest edu hoida, kuid mäng oli nüüd muutunud järjest tasavägisemaks. Esimese veerandi võitis Rapla 19:14.

Teise veerandi esimese kahe minutiga õnnestus vastastel siiski mänguseis viigistada 21:21 ja minna siis juhtima 24:21. Upson tabas kahepunktiviske ning umbes minut hiljem ka kaks vabaviset ning olime nüüd omakorda juhtimas 25:24. Järgnesid vastaste valusad 5 punkti ja Cressleri ebasportliku vea järel veel kolm vabaviset. Seis oli nüüd Tallinna Kalev/TLÜ kasuks 33:25. Kaks minutit enne veerandi lõppu viskasime aga olulised 8 punkti. Kuigi teise veerandi kaotasime 17:21, siis peale esimest poolaega olime nüüd juhtimas 36:35.

Kolmas veerand kulges nüüd juba palju pingelisemalt. Veerandi keskel läksid kalevlased juhtima 4 punktiga 45:41, kuid kiirelt saime skoori taas viiki. Kogu veerand kulges märgatavamalt tasavägisemalt, sest suuremat edu kui 4 punkti ei õnnestunud kummalgi võistkonnal saavutada. Kolmas veerand lõppes Kaldre kolmesega, mis tähendas veerandi kahepunktist võitu 17:15. Olime mängu juhtimas 53:50.

Otsustavaks sai nüüd taas viimane veerandaeg. Ühe võistkonna õnnestunud rünnakule oli kohe teisel võistkonnal vastus olemas. Hetkeks oli Rapla edu 4 punkti 61:57, kuid järgnesid vastaste kaks tabavat kahest ja seis oli taas viigis 61:61. Neli minutit enne mängu lõppu pidi vigastusega väljakult lahkuma vastaste üks liidritest Bamba Fall. Nüüd tuli Raplal veelgi rohkem pingutada, et mängu lõpp ei oleks liiga pingeline. Vastased võitlesid kõvasti ka ilma Fallita ja mäng jätkus väga tasavägiselt. Poolteist minutit enne lõppu tabas Hawkins kahese ja veidi hiljem kaks vabaviset, mille järel olime juhtimas 3 punktiga 71:68. Ka vastased tabasid 2 vabaviset ja meie edu oli vaid 1 punkt 71:70. Nüüd tuli vabaviskeid visata Kajupangal, kes mõlemad visked ka tabas ja meie edu oli taas 3 punkti 73:70. Tallinna Kalev/TLÜ tabas kahest vabaviskest ühe ning meie rünnakul kõlas lõpuvile. Neljanda veerandi võitsid vastased 21:20, kuid mängu võit kuulus meile 73:71.

Meie resultatiivseimad olid Dominique Hawkins (25p), Sven Kaldre (12p, 6rs), Indrek Kajupank (11p) ja Devonte Upson (7p, 13lp).

Järgmine mäng juba homme kell 19:00 Kalevi Spordihallis. Ole kindlasti kohal ja aita meeskonnal seeria viigistada!